Trener Ojrzyński po zwycięstwie: drużyna nie była optymalnie przygotowana

11:50, 29.11.2020 P.C Aktualizacja: 13:34, 01.12.2020

Piłkarze mieleckiej Stali zanotowali drugie zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. To także pierwsza wygrana mielczan pod wodzą trenera Leszka Ojrzyńskiego. Biało-Niebiescy pokonali Jagiellonię Białystok 3:1.

[FOTORELACJA]8371[/FOTORELACJA]

Po 6. minutach gry tablica wyników pokazywała 1:1. Stal szybko zdobyła bramkę, ale goście jeszcze szybciej odpowiedzieli. - Nasza drużyna nie była optymalnie przygotowana i było to widać w pierwszej połowie. Mieliśmy założenie zagrać wyżej, ale nasza moc biegowa nie wyglądała jak w Lubinie. Drużyna gości nas kilka razy rozklepała - powiedział po meczu trener Stali Leszek Ojrzyński.

Obie bramki wpadły po rzutach rożnych, jednak w przypadku zespołu gości to był jedyny taki stały fragment gry przed przerwą. - W pierwszej połowie mieliśmy 10 rzutów rożnych, Jagiellonia jeden i po tym jednym zdobyła bramkę. Ten jeden był u nich przećwiczony, uczulaliśmy zawodników naszych, nawet ćwiczyliśmy wiedząc, że ten wariant mają. Uczulać i ćwiczyć to jedno, a praktyka to co innego. Tu popełniliśmy błąd - wskazuje szkoleniowiec Stali.

Mielczanie seryjnie bili rzuty rożne, ale drugi raz skierować piłki do siatki jednak nie potrafili. - Byłem strasznie niezadowolony. Musimy to skorygować. Czasami zabrakło odpowiedniego wejścia, piłka nie była dostarczona tam gdzie powinna. Stały fragment zawsze jest elementem, gdzie można zaskoczyć przeciwnika - podkreśla Ojrzyński.

Drugą połowę gospodarze wygrali 2:0, a sporo wniosły ofensywne zmiany, które zaproponował szkoleniowiec mielczan. - Zmieniliśmy styl bronienia, graliśmy bliżej siebie na swojej połowie. Po dziesięciu minutach dokonaliśmy zmian, które miały być kluczowe. Wzmocniliśmy skrzydła i atak. To przyniosło efekt - opowiada. Sugeruje jednak, że jego drużyna powinna lepiej wyglądać w ofensywie. - Graliśmy za nerwowo. Mieliśmy problem by wymienić dwa - trzy podania. Chyba za bardzo chcieliśmy. Pewności brakuje, ale widzę pozytywów dużo po tym meczu - wskazuje.

Leszek Ojrzyński nie ukrywa także, że Stal w sobotę była w słabszej dyspozycji, nie udało się w pełni zregenerować po meczu w Lubinie. - Dla mnie to jest kolejna lekcja poglądowa. Wiem co poprzesuwać w mikrocyklu. Zmęczenie było widać ogromne. Chwała chłopakom za to, że w słabszej dyspozycji potrafiliśmy zdobyć trzy punkty. Styl nie jest ważny - powiedział Leszek Ojrzyński.

[ZT]59725[/ZT]

TABELA

STATYSTYKI DOSTARCZA FcTables.com

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Jagiellonią

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: