Dariusz Marzec: muszę to powiedzieć chłopakom [WIDEO]

19:27, 01.12.2019 P.C Aktualizacja: 19:29, 01.12.2019

Trener PGE FKS Stali Mielec Dariusz Marzec podkreślił, że Stal walką i zaangażowaniem zapracowała na trzy punkty w ważnym meczu Fortuna 1 Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Stalowcy w sobotę pokonali Podbeskidzie 2:1 i zepchnęli Górali z drugiej lokaty w tabeli, samemu zajmując tę pozycję. - Chciałem podziękować zespołowi za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Bardzo chcieliśmy podtrzymać passę i udało się. Bez zaangażowania, woli walki nie byłoby to możliwe - powiedział trener Dariusz Marzec. Dla Stalowców było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Biało-Niebiescy dwie bramki zdobyli już w pierwszym kwadransie gry. - Pierwsze 20 minut panowaliśmy na boisku. Później wkradł się chaos i Podbeskidzie zyskiwało przewagę. Po przerwie gra była wyrównana, a później pod naszą kontrolą, co też skutkowało kontrami - opowiadał Dariusz Marzec.

Mielczanie mogli wygrać wyżej, ale nie potrafili zakończyć skutecznie swoich szybkich ataków z końcówki meczu. - Muszę to chłopakom powiedzieć: wykańczajmy kontry i będzie spokój, nie róbmy nerwówki do końca meczu. Podbeskidzie nie na darmo jest tu, gdzie jest. Postawiło wysoko poprzeczkę - dodawał szkoleniowiec Stali.

Było to ostatnie spotkanie ligowe Stali przy Solskiego 1 w 2019 roku. - Dziękuję wszystkim, kibicom, podziękowania dla wszystkich ludzi Stali Mielec w Polsce i zagranicą - dodał Dariusz Marzec.