Remis w meczu Cracovii z FKS Stalą Mielec

18:37, 30.09.2024 hm Aktualizacja: 21:00, 30.09.2024

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Cracovią i FKS Stalą Mielec. Nie zabrakło kontrowersji po decyzji sędziów o przyznaniu gospodarzom rzutu karnego w końcówce spotkania.

Piłka nożna, Ekstraklasa
Cracovia - FKS Stal Mielec 1:1 (0:1)

BRAMKI:
0:1 - 30 min. - Matthew Guillaumer
1:1 - 86 min. - Benjamin Kallman (karny)

Cracovia: 27. Henrich Ravas, 24. Jakub Jugas, 15. Kamil Glik, 5. Virgil Ghita, 19, David Kristjan Olafsson (61 min., 8. Jani Atanasov), 88. Patryk Sokołowski (61 min., 77. Patryk Janasik), 11. Mikkel Maigaard, 16. Bartosz Biedrzycki (89 min. 17. Mateusz Bochnak), 9. Benjamin Kallman, 7. Mick Van Buren (61 min. 10. Michał Rakoczy), 14. Ajdin Hasic

Rezerwowi: 26. Jakub Burek, 3. Andreas Skovgaard, 6. Amir Al-Ammari, 22. Arttu Hoskonen, 23. Fabian Bzdyl

Trener: Dawid Kroczek

FKS Stal Mielec: 39. Jakub Mądrzyk, 15. Marvin Senger, 21. Mateusz Matras, 18. Piotr Wlazło, 23. Krystian Getinger, 6. Matthew Guillaumier, 19. Dawid Tkacz (90 min., 11. Krzysztof Wołkowicz), 96. Robert Dadok (71.min. 27. Alvis Jaunzems), 44. Sergiy Krykun (61 min., 32. Fryderyk Gerbowski), 10. Maciej Domański (90 min., 25. Łukasz Wolsztyński), 17. Ilya Shkurin (61 min., 9. Ravve Assayag)

Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha, 8. Koki Hinokio, 40. Petros Bagalianis, 33. Adrian Bukowski

Trener: Janusz Niedźwiedź

Żółte kartki: Glik - Guillaumier, Senger, Dadok, Mądrzyk, Niedźwiedź

Czerwona kartka: Senger (dwie żółte)

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (sędzia główny), Marcin Boniek i Paulina Baranowska (sędziowie asystenci), Tomasz Wajda (sędzia techniczny), Daniel Stefański i Marcin Borkowski (VAR)

Widzów: 8873

PRZEBIEG MECZU:

Pierwsze 10 minut meczu to dominacja gospodarzy. Pierwszą okazję mieli już w 2 minucie, ale strzał Cracovii obronił Mądrzyk. Chwilę później strzałem głową pokonać mieleckiego bramkarza bezskutecznie próbował Patryk Sokołowski. W 11. minucie strzał na bramkę Stali oddał Biedrzycki, nie stanowił on jednak problemu dla biało-niebieskiego golkipera.

Po kwadransie gry to Stal zaczęła dochodzić do głosu. Wrzutki w pole karne gospodarzy były jednak systematycznie wybijane przez podopiecznych Dawida Kroczka. W 21 minucie mielczanie mieli wyśmienitą okazję na objęcie prowadzenia - najpierw Krykun posłał piłkę na skrzydło do Dadoka, a ten skierował ją w pole karne. Futbolówki nie sięgną jednak Domański.

Sztuka ta udała się w 30 minucie. Piłkę wbitą w pole karne przez Getingera wybił Ravas, ale ta trafiła wprost pod nogi Guillaumiera. Ten oddał mocny strzał zza linii pola karnego. Bramkarz gospodarzy nie miał szans i to Stal objęła prowadzenie w meczu! Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Dobrze Stal rozpoczęła drugą odsłonę meczu. Piłka z rożnego trafiła do pola karnego, ale ofiarnie wybił ją Biedrzycki. Chwilę później strzału z dystansu próbował Dadok, jednak trafił wysoko nad poprzeczką bramki Ravasa. Podobnie bramkarza Cracovii chciał zaskoczyć Tkacz - tym razem piłkę złapał bramkarz gospodarzy.

Cracovia szansę na wyrównania wyniku miała w 52 min. Piłki najpierw nie sięgnął Ghita, później zamykający akcję Biedrzycki. Pięć minut później okazję miał Glik, tu jednak pewnie zachował się Mądrzyk.

W 60 minucie swoją okazję miał Shkurin. Strzał z ostrego kąta odbił się jednak od słupka. Świetną akcję miał też Gerbowski w 68 minucie, piłka minęła bramkę Ravasa.

Cracovia cały czas dążyła do zdobycia gola, brakowało jej jednak skuteczności. W 71 minucie najpierw niecelnie trafiał Hasić, piłkę wybitą przez Mądrzyka nieczysto uderzył Glik. Gospodarze nadal nie mieli wyrównania.

W 84 minucie doszło do stykowej sytuacji w polu karnym Stali. Sędziowie uznali, że Senger faulował Jugasa, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Rzut karny wykorzystał Kallman, choć bliski obrony był Mądrzyk.

Pod bramką Stali zakotłowało się w 91 minucie meczu. Zamieszania nie wykorzystali na szczęście gospodarze - przeszkodził im w tym Mądrzyk.

Ostatecznie z Krakowa Stal Mielec wywozi jeden punkt i z dorobkiem ośmiu zajmuje 17. miejsce w ligowej tabeli.