OPINIE i RELACJA z meczu PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 0:0 [WIDEO]

15:43, 02.04.2024 PC Aktualizacja: 15:46, 02.04.2024
Skomentuj Fot. Marta Badowska Fot. Marta Badowska

Komplet widzów, jubileusz legendy klubu i utrzymanie ósmej pozycji w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Stal w poniedziałek zremisowała z Lechem Poznań 0:0 i pozostaje na własnym stadionie niepokonana od października! Szczegóły i zdjęcia w hej.mielec.pl!

ZOBACZ FLESZ WIDEO Z MECZU:

W poniedziałkowym spotkaniu ekstraklasy piłkarskiej PGE FKS Stal Mielec bezbramkowo zremisowała, na swoim stadionie z Lechem Poznań.

[FOTORELACJA]11058[/FOTORELACJA]

Do 40. minuty przewagę miał zespół z Podkarpacia, który był bardzo groźny po stałych fragmentach gry. W siódmej minucie rzut rożny wykonał Maciej Domański. Jego dośrodkowanie, głową przedłużył Mateusz Matras, następnie "główkował" Bert Esselink, ale gola nie było.

Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszedł "Kolejorz". Dwa razy groźnie strzelał Filip Marchwiński, ale w obu przypadkach na posterunku był Mateusz Kochalski.

[FOTORELACJA]11055[/FOTORELACJA]

W drugiej połowie inicjatywę miał Lech, ale nie potrafił wypracować sobie wielu klarownych sytuacji do zdobycia gola.

W 79. min Nika Kwekweskiri świetnie zagrał piłkę w pole karne rywala. Wydawało się, że trafi do Ali Gholizadeha, ale ostatecznie złapał ją golkiper Stali.

Pod koniec spotkania nie popisali się sędziowie. W 81. w okolicy pola karnego mielczan starli się ze sobą Esselink i Kristoffer Velde. Dopiero w 89. min - po bardzo długim analizowaniu akcji przez rozjemców - Lech ostatecznie wykonał rzut wolny (uderzał Kwekweskiri, a piłka odbiła się od muru).

Mecz został przedłużony o 10 minut. Gra w doliczonym czasie gry toczyła się głównie na połowie Stali, ale bramka nie padła.

W 70. min na boisko, za Filipa Szymczaka, wszedł Mikael Ishak. Drugi z wyżej wymienionych graczy Lecha doznał urazu w styczniowym sparingu z ukraińskim Szachtarem Donieck i do tej pory nie grał. (PAP)

[ZT]83537[/ZT]

PO MECZU POWIEDZIELI:

[WIDEO]3311[/WIDEO]

Mariusz Rumak (trener Lecha): "Dla nas wynik meczu oznacza zdecydowanie stratę dwóch punktów. Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie. Dopiero około 30. minuty lepiej zaczęliśmy grać. Stal, szczególnie w końcówce spotkania broniła się dużą ilością zawodników. Nie stworzyliśmy sobie wówczas sytuacji do zdobycia gola i dziś wywalczyliśmy tylko punkt".

Kamil Kiereś (trener Stali): "Zawsze mecz, który odbywa się po przerwie na reprezentację jest pewną niewiadomą. Zawodnicy wówczas się rozjeżdżają. Było kilkanaście dni przerwy, a my nie zagraliśmy sparingu.

- Analizując pierwszą część spotkania, to można być zadowolonym. Zobaczyliśmy Stal, która budowała grę, tworzyła akcje, często dostawała się pod pole karne rywala. Co prawda nie doszliśmy do idealnej sytuacji strzeleckiej. Jeśli dobrze pamiętam, to najgroźniejszą sytuację stworzyliśmy po stałym fragmencie gry. Możemy żałować, że grając z tak mocną drużyną jak Lech i mając przewagę nie zdobyliśmy gola. To na pewno by nam pozwoliło inaczej wejść w drugą połowę.

Ta nie była już tak dobra w naszym wykonaniu. Częściej byliśmy w defensywie. Lech częściej był przy piłce, kontrolował przebieg spotkania.

- Po meczu nie widać po moich zawodnikach radości. Mam nadzieję, że zamieni to się w złość sportową". (PAP)

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Lechen

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: