Zagłębie – Stal 0:0. „Typowy mecz na remis” [WIDEO]

18:06, 16.03.2024 PAP Aktualizacja: 18:33, 16.03.2024

Mielecka Stal zremisowała w piątkowy wieczór 0:0 w Lubinie z Zagłębiem i obroniła ósme miejsce w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie.

[ZT]83003[/ZT]

KGHM Zagłębie Lubin tym samym zachowało trzecie czyste konto z rzędu. Natomiast bramkarz Stali Mateusz Kochalski potwierdził świetną dyspozycje i znów zanotował wiele skutecznych interwencji.

Mielecki golkiper wyrasta na jednego z najlepszych bramkarzy polskiej piłkarskiej elity. Jak wskazuje serwis ekstraklasa.org Mateusz Kochalski obronił w tym sezonie najwięcej strzałów. Po siedmiu interwencjach w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin ma już na koncie 89 udanych parad bramkarskich. W 25. kolejce kolejny raz zachował czyste konto, ale nie tylko on miał powód do zadowolenia. Golkiper Miedziowych, Sokratis Dioudis szósty raz nie dał się pokonać w swoim trzynastym meczu na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Również dzięki niemu KGHM Zagłębie Lubin nigdy nie przegrało u siebie z PGE FKS Stalą Mielec.

ZOBACZ SKRÓT MECZU:

[WIDEO]3290[/WIDEO]

Po meczu KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec (0:0) powiedzieli:

Kamil Kiereś (trener Stali): "To spotkanie zamyka cykl naszych siedmiu wiosennych meczów. Dopisaliśmy do dorobku 13 punktów wiosną i szanujemy również ten zdobyty dziś. Zwłaszcza, że ostatni nasz wyjazd do Radomia był najsłabszym meczem Stali w tym roku. Chcieliśmy tu zapunktować, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że Zagłębie jest rozpędzone. Według mnie był to typowy mecz na remis. Oba zespoły szukały tej jedynej bramki. Posiadanie piłki było podobne, ale może trochę więcej sytuacji stworzyło sobie Zagłębie. Dla nas klarowną okazją był strzał Domańskiego w pierwszej połowie, choć niecelny, a także uderzenie Wołkowicza w poprzeczkę po zmianie stron. Jeżeli chodzi o Zagłębie, to najgroźniejsze sytuacje stworzyli do przerwy.

- Przygotowując się zimą do rundy wiosennej pracowaliśmy nad poprawą gry w obronie i efekt jest taki, że straciliśmy tylko cztery gole w tej rundzie. Więc jest to pozytyw. Po przerwie na kadrę zostało dziewięć spotkań i czekają nas mecze z górną częścią tabeli. Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie matematycznie utrzymanie w ekstraklasie, bo matematycznie nadal nie jesteśmy pewni utrzymania".

Waldemar Fornalik (trener KGHM Zagłębia): "Nie zdobyliśmy gola i nie wygraliśmy, ale myślę, że był to solidny mecz w naszym wykonaniu. Szkoda, że nie postawiliśmy tej +kropki nad i+ i nie zdobyliśmy gola. Szczególnie w pierwszej połowie, bo okazje ku temu były. Poprzeczka, sytuacja Kurminowskiego czy Nalepy. Po dwóch wygranych z rzędu zależało nam na kolejnej wygranej, ale zabrakło właśnie tej wspomnianej bramki. Zmierzyliśmy się z rywalem, który tej wiosny prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Zdobyli 13 punktów, co jest najlepszym wynikiem. Kontynuujemy naszą niezłą grę.

- Przed nami przerwa reprezentacyjna i będziemy chcieli w tym okresie poprawić elementy, które jeszcze nie do końca funkcjonują tak, jak chcemy. Szczególnie chodzi o ofensywę. Defensywę poprawiliśmy, ale w ataku musimy być bardziej konkretni. Czas będzie pracować na naszą korzyść".(PAP)

[WIDEO]3293[/WIDEO]

Po obecnej, 25. kolejce spotkań w ekstraklasie nastąpi przerwa na mecze reprezentacyjne. Kolejny mecz ligowy mielczanie rozegrają w wielkanocny poniedziałek, 1 kwietnia o 15:00 podejmą Lecha Poznań.

Natomiast już 21 marca od 15:00 do 18:00 odbędzie się Dzień Otwarty FKS Stal Mielec!

Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w 2019 roku. Od tamtego czasu klub przeszedł modernizację nie tylko pod względem sportowym i organizacyjnym, ale również przebudował wiele pomieszczeń na Stadionie Miejskim w Mielcu, które teraz będzie można zwiedzać.

Na Biało-Niebieskich kibiców czekać będzie moc atrakcji przygotowanych specjalnie w związku z tym wydarzeniem. Podczas Dnia Otwartego wszyscy goście odwiedzający klub będą mogli zobaczyć m.in. zmodernizowaną szatnię gospodarzy, wyjść tunelem na płytę boiska oraz spotkać się z piłkarzami PGE FKS Stali Mielec i sztabem szkoleniowym naszej drużyny.

Na wszystkich zwiedzających czekać będzie tysiące darmowych gadżetów oraz wiele promocji w Sklepie FKS Stal Mielec.