Zagłębie Lubin – PGE FKS Stal Mielec. Obronili ósme miejsce

18:16, 15.03.2024 . Aktualizacja: 20:24, 16.03.2024

Remis w Lubinie, gdzie Stal w swojej historii zazwyczaj przegrywała, trzeba szanować. Mielczanie utrzymali „swoje” ósme miejsce w tabeli ekstraklasy – niezależnie od innych wyników tej kolejki.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
ZAGŁĘBIE LUBIN – PGE FKS STAL MIELEC
0:0

ZAGŁĘBIE: 87. Sokratis Dioudis – 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luis Mata, 20. Marko Poletanovic (63' 6. Tomasz Makowski), 8. Damian Dąbrowski ©, 7. Kacper Chodyna, 16. Serhii Buletsa (63' 18. Juan Munoz), 21. Tomasz Pieńko (76' 77. Mateusz Wdowiak), 90. Dawid Kurminowski.

Rezerwowi: 1. Jasmin Buric – 13. Mateusz Grzybek, 27. Bartłomiej Kłudka, 39. Damjan Bohar, 17. Marek Mróz, 11. Arkadiusz Wozniak.

Trener: Waldemar Fornalik.

STAL: 1. Mateusz Kochalski – 55. Maksymilian Pingot, 21. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 23. Krystian Getinger © (66' 11. Krzysztof Wołkowicz), 18. Piotr Wlazło, 16. Matthew Guillaumier, 27. Alvis Jaunzems, 8. Koki Hinokio (73' 37. Mateusz Stępień), 17. Ilya Shkurin, 10. Maciej Domański.

Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 5. Marco Ehmann, 7. Łukasz Gerstenstein, 86. Igor Strzałek, 22. Rafa Santos, 42. Kai Meriluoto, 25. Łukasz Wolsztyński.

Trener: Kamil Kiereś

Żółte kartki: Poletanovic (Zagłębie) – Guillaumier, Getinger, Wlazło, Wołkowicz, Shkurin (Stal)

Sędziuje: MARCIN SZCZERBOWICZ (asystenci: Arkadziusz Kamil Wójcik, Michał Sobczak; techniczny: Aleksander Borowiak; VAR: Paweł Pskit; AVAR: Michał Obukowicz).

Transmisja TV: Canal + Sport.

Widzów: 4205

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Pierwsza połowa to czas przewagi Miedziowych, którzy oddali kilka strzałów na mielecką bramkę. W najlepszych okazjach obili poprzeczkę i trafiali w dobrze ustawionego bramkarza Stali Kochalskiego.

Mielczanie byli mocno wycofani, szukali kontr, ale zapisali na swoim koncie jeden strzał.

– Niemrawo weszliśmy w to spotkanie. Zagłębie dobrze radzi sobie z naszym pressingiem, ale jak my cofamy się na swoją połowę i gramy niską  obroną, to niewiele mają sytuacji. Koło 30 minuty przejęliśmy okresowo inicjatywę, w drugiej połowie musimy to kontynuować. Musimy wyjść wyżej, przejąć piłkę – mówił w przerwie przed kamerami Canal + Sport pomocnik Stali Maciej Domański.

Im dłużej trwała druga połowa, tym mecz stawał się bardziej wyrównany. W okolicach 80 minuty Stal zyskała znów przewagę, co podkreśliła strzałami Jaunzemsa i Wołkowicza.

W 86 minucie poprzeczka uratowała gospodarzy. Tam trafiła piłka po strzale Wołkowicza z dystansu.

Zagłębie zagrało dobre zawody, ale nie znalazło sposobu na pokonanie Kochalskiego i straciło teraz szansę na wydarcie Stalowców wspomnianej ósmej pozycji.

SKŁADY NA ŻYWO

Po obecnej, 25. kolejce spotkań w ekstraklasie nastąpi przerwa na mecze reprezentacyjne. Kolejny mecz ligowy mielczanie rozegrają w wielkanocny poniedziałek, 1 kwietnia o 15:00 podejmą Lecha Poznań.

Natomiast już 21 marca od 15:00 do 18:00 odbędzie się Dzień Otwarty FKS Stal Mielec!

Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w 2019 roku. Od tamtego czasu klub przeszedł modernizację nie tylko pod względem sportowym i organizacyjnym, ale również przebudował wiele pomieszczeń na Stadionie Miejskim w Mielcu, które teraz będzie można zwiedzać.

Na Biało-Niebieskich kibiców czekać będzie moc atrakcji przygotowanych specjalnie w związku z tym wydarzeniem. Podczas Dnia Otwartego wszyscy goście odwiedzający klub będą mogli zobaczyć m.in. zmodernizowaną szatnię gospodarzy, wyjść tunelem na płytę boiska oraz spotkać się z piłkarzami PGE FKS Stali Mielec i sztabem szkoleniowym naszej drużyny.

Na wszystkich zwiedzających czekać będzie tysiące darmowych gadżetów oraz wiele promocji w Sklepie FKS Stal Mielec.