ŚLĄSK WROCŁAW – PGE FKS STAL MIELEC. Passa przerwana [FOTO, WIDEO, RELACJA]

14:14, 27.11.2021 . Aktualizacja: 22:41, 28.11.2021
Skomentuj

Niespodziewanie był to mecz sąsiadów z tabeli, w obu zespołach brakowało też czołowych napastników. Śląsk zagrał bez Erika Exposito, Stal bez Fabiana Piaseckiego. Ale też Pereza, Wrzesińskiego, Żyro i Kościelnego. Seria meczów Stali bez porażki została przerwana.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
ŚLĄSK WROCŁAW – PGE FKS STAL MIELEC 2:1 (0:0)

[FOTORELACJA]8996[/FOTORELACJA]

Bramki:
1:0 - 77 min - 8. Mateusz Praszelik
1:1 - 79 min - 4. Bozhidar Chorbadzhiyski
2:1 - 81 min - 17. Petr Schwarz

ŚLĄSK: 1. Matus Putnocky – 14. Wojciech Golla, 34. Konrad Poprawa (cz. 44'), 21. Lukasz Bejger – 4. Dino Stiglec, 10. Bartlomiej Pawlowski (46' 39. Szymon Lewkot) – 29. Krzysztof Mączyński, 17. Petr Schwarz – 5. Waldemar Sobota (76' 3. Jakub Iskra), 8. Mateusz Praszelik (81' 32. Sebastian Bergier) – 24. Caye Quintana (46' 7. Robert Pich).
REZERWOWI: 22. Michał Szromnik, 2. Diogo Verdasca, 6. Rafał Makowski, 23. Victor Garcia Marin, 33. Adrian Lyszczarz, 39. Szymon Lewkot.
Trener: Jacek Magiera.

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski – 23. Krystian Getinger, 2. Albin Granlund (60' 92. Aleksandar Kolev) – 20. Grzegorz Tomasiewicz, 8. Maciej Urbańczyk (72' 18. Dawid Kort) – 22. Koki Hinokio (82' 9. Maciej Jankowski), 10. Mateusz Mak – 11. Maksymilian Sitek.
REZERWOWI: 29. Damian Primel, 3. Łukasz Seweryn, 25. Przemysław Maj, 39. Michael Wyparło, 77. Adrian Szczutowski.
Trener: Adam Majewski.

Żółte kartki: 20. Grzegorz Tomasiewicz 46 min, 23. Krystian Getinger 85 min (Stal)

Czerwona kartka: 34. Konrad Poprawa (Śląsk) - 44 min

Sędzia: Daniel Stefański z Bydgoszczy (asystenci: Dawid Golis, Krzysztof Myrmus; techniczny: Paweł Horożaniecki; VAR: Bartosz Frankowski, Marek Arys).

Widzów: 5873

Transmisja TV na platformie Canal +.

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

W kadrze Stali brakowało Hiszpana Jonathana de Amo Pereza. Defensor nabawił się niegroźnej kontuzji, która wyłączyła go z gry dzisiaj we Wrocławiu. Nie było też kontuzjowanych Konrada Wrzesińskiego i Kamila Kościelnego. Za żółte kartki pauzowali Fabian Piasecki i Mateusz Żyro.  W zespole Śląska pauza za kartki spotkała Erika Exposito, najskuteczniejszego strzelca całej ekstraklasy.

Do 20 minuty meczu groźniejsi byli gospodarze. Oddali dwa strzały w kierunku bramki Strączka, bardzo niecelne. Zanotowali też dobre podanie po ziemi od skrzydła, które przecięli mieleccy defensorzy. Stal odpowiedziała kilkoma próbami zawiązania szybkich ataków, ale bez efektów w postaci uderzeń na bramkę.

Zakotłowało się pod koniec pierwszej połowy. Najpierw gracze Śląska domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczał i Stal ruszyła z kontrą. Dalekie podanie do Mateusza Maka przeciął ręką Konrad Poprawa. Sędzia Stefański po wideo analizie pokazał mu za to zagranie czerwoną kartkę.

Gdy gra została wznowiona Stal zaatakowała ze skrzydła, piłka trafiła w pole karne, a tam do siatki skierował ją Koki Hinokio. Tym razem analiza wideo VAR wykazała zagranie ręką Hinokio i bramka została anulowana. Do przerwy 0:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków Stali, która zanotowała dwie niecelne próby Getingera i  Maka. Gospodarzom udało się też zablokować dobry strzał Sitka. Śląsk odgryzł się w 55 minucie efektownym strzałem z dystansu, który z trudem odbił Strączek.

W 66 minucie Getinger wrzucił w pole karne Śląska, gdzie się zakotłowało. Stalowcy oddali dwa celne strzały, ale zostały ofiarnymi interwencjami zablokowane.

Po 70 minucie gospodarze chętniej atakowali, a Stal złapała zadyszkę. Prosta strata na własnej połowie napędziła Śląskowi akcję, którą strzałem z dystansu wykończył Praszelik. Piłka po rykoszecie przelobowała Strączka. 1:0 w 77 minucie.

WIDEO - GOL DLA ŚLĄSKA NA 1:0

Stal wyrównała ekspresowo. Zamknęła głową dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale Śląsk popisał się akcją od skrzydła i Schwarz huknął pod poprzeczkę z kilku metrów. 2:1 dla Śląska w 81 minucie. Obie akcje wrocławianie przeprowadzili po swoim lewym skrzydle.

Stal niby przeważała w ostatnich minutach meczu, nawet znacznie, ale nie miała pomysłu jak rozmontować wrocławską defensywę i po siedmiu meczach z rzędu bez porażki musi uznać wyższość faworyzowanego rywala.

PO MECZU POWIEDZIELI

Adam Majewski, trener PGE FKS Stal Mielec:

Każda passa się kiedyś skończy, nasza zakończyła się w najgorszy możliwy sposób. Nie ma wytłumaczenia dla tej porażki. Był to przeciętny mecz. Strata dwóch bramek, grając w przewadze jednego zawodnika, nie powinna mieć miejsca. Zdajemy sobie sprawę, że pewnego poziomu nie przeskoczymy, myślenia nie da się nauczyć. Przegraliśmy spotkanie, którego nie można było przegrać.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław:

Interwencja VAR decydowała, że sędzia zmienił decyzję w kontrowersyjnych sytuacjach w pierwszej połowie. Konrad Poprawa spodziewał się, że to może być czerwona kartka, chociaż oceniam, że dogoniłby Mateusza Maja. Przy nieuznanym golu dla Stali z ławki byłem przekonany, że było przewinienie, spokojnie czekałem aż sędzia tego gola nie uzna.
Zmiana taktyki na drugą połowę spowodowała, że po nerwowych pierwszych minutach drugiej połowy, z każdą minutą nasza gra w niedowadze wyglądała co raz lepiej. Robert Pich dawał płynność w grze, wygrywał pojedynki, jego jakość decyzji była na wysokim poziomie. Podobnie Szymon Lewkot.
Pierwsza połowa była niemrawa, w drugiej połowie stworzyliśmy sobie dziewięć sytuacji bramkowych. Zmusiliśmy też bramkarza Stali do błędów.
Stracony gol nie wybił nas z rytmu, przeprowadziliśmy piękną akcję, którą można pokazywać. Znakomicie znaleźliśmy w polu karnym Petra Schwarza, cieszę się, że strzelił gola.
Grę w ofensywie trzeba ocenić dobrze, byliśmy prawidłowo ustawieni, wygrywaliśmy pojedynki.
Stal Mielec prezentuje się w tym sezonie korzystnie, praca trenera Majewskiego jest na wysokim poziomie. Liczba punktów, które zdobyła jest zadawalająca dla tego klubu borykającego się z problemami. Pomógł transfer Fabiana Piaseckiego i są na zaskakująco wysokim poziomie w tabeli.