Zamknij
REKLAMA

Nagrody i stypendia marszałka: lekka atletyka, pływanie, szachy i szermierka

22:22, 23.03.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Najlepsi podkarpaccy sportowcy, trenerzy i działacze sportowi zostali uhonorowani podczas 11. edycji Gali Sportu Młodzieżowego. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, a gratulacje wszystkim nagrodzonym złożył marszałek województwa Władysław Ortyl.

Gala sportu jest okazją do podsumowań, ale także okazją do podziękowań trenerom, działaczom, sportowcom. - Cieszymy się, że sport podkarpacki coraz lepiej się rozwija, że sportowcy z pasją uprawiają różne dyscypliny i osiągają dobre wyniki, którymi możemy się chwalić. Dziękuję działaczom i trenerom za poświęcany czas, za zaangażowanie, starania, które wypływają z troski o rozwój młodych ludzi, bo często nie są to opłacane zajęcia, a raczej rodzaj sportowej misji, to trzeba powiedzieć i nagrodzić – mówił rozpoczynając uroczystą galę marszałek województwa Władysław Ortyl.

Podczas tegorocznej gali przyznano 80 nagród na łączną kwotę prawie 86 tys. zł. Nagrody otrzymało trzech działaczy sportowych, 61 trenerów oraz 16 zawodników. Z kolei stypendia przyznano 163 osobom. Łączna kwota stypendialnego wsparcia to 480 tys. zł.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych stypendiami sportowców byli przedstawiciele różnych dyscyplin, począwszy od królowej sportu lekkoatletyki, przez boks, judo, karate, pływanie, łyżwiarstwo, koszykówkę, siatkówkę aż po takie dyscypliny jak badminton, wędkarstwo, sumo czy modelarstwo sportowe.

Nagrody i stypendia trafiły także do mielczan. Wśród nagrodzonych są przedstawiciele Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec: trenerzy Marzena Kulig, Krzysztof Augustyn, Tomasz Torba, Ryszard Jakubowski oraz trener szermierki z Mielca Lesław Lechociński.

Stypendystami zostali między innymi lekkoatleci: Rafał Augustyn, Katarzyna Zdziebło, Paulina Buziak, Gabriela Torba, Wiktoria Raś, Dawid Piłat, pływacy: Dawid Książnicki, Maksymilian Cerlich, Oliwa Cerlich, Julia Gancarz, szachistka Joanna Święch czy szermierze: Piotr, Paweł i Karol Urban.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KibicKibic

0 0

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. 12:25, 28.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone