Zamknij
REKLAMA

Pokrycia dachowe - materiały budowlane na dach

22:46, 29.06.2022 | Materiał partnera

Hurtownia budowlana BAT powstała w 1991 r. jako nieduża firma rodzinna braci Andrzeja i Tadeusza Bigus. Ich zaangażowanie, pasja i rosnące doświadczenie doprowadziły do dynamicznego rozwoju, na który składa się rozbudowany sklep internetowy i największa sieć marketów budowlanych na Pomorzu. Prowadząc stacjonarną i internetową sprzedaż materiałów budowlanych, BAT pomógł w budowie ponad 1300 domów. Nawiązał też współpracę z 2100 wykonawcami i 240 dostawcami.

Dziś skład budowlany obejmuje aż 14 oddziałów w całym regionie oferujących kompleksową obsługę klientów. Możesz tu liczyć na profesjonalne doradztwo, transport materiałów budowlanych oraz szeroki asortyment niezbędny do budowy domu, jego wykończenia i remontu.

Materiały budowlane na pokrycia dachowe

Szeroką kategorię produktów BAT stanowią pokrycia dachowe. Są one jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Stąd tak ważna jest ich wysoka jakość, trwałość i funkcjonalność. W BAT dobrze o tym wiemy. Dlatego znajdziesz u nas sprawdzone materiały od zaufanych producentów.

Dachówki ceramiczne i cementowe - oferta marketów budowlanych

Od lat do najpopularniejszych pokryć dachowych należy dachówka ceramiczna wykonana z gliny. Jako że jest materiałem tradycyjnym, znakomicie sprawdza się w klasycznym budownictwie do dachów o kącie nachylenia od 16 do 45 st. Uznanie zdobyła przede wszystkim niezrównaną trwałością – jej żywotność szacuje się na ok. 100 lat. Do tego jest odporna na mróz, silne porywy wiatru i inne zjawiska atmosferyczne. Zapewnia też dobrą izolację akustyczną. Zależy Ci na wysoce estetycznym, modnym i funkcjonalnym pokryciu dachowym? Dobrym wyborem okaże się Creaton Domino.

Coraz poważniejszą konkurencję stanowi dla dachówek wypalanych z gliny dachówka cementowa (betonowa). Nie różni się od nich wyglądem, a do tego zapewnia podobne parametry jakościowe. Jest tylko nieco mniej trwała, za to znacznie tańsza i lżejsza. Nadaje się do dachów o większym nachyleniu 22-65 st. W ofercie BAT znajdziesz dachówki cementowe od takich producentów jak Braas czy Creaton.

Blacha na dach i blachodachówka

Zamiast ciężkich dachówek możesz też postawić na pokrycie z blachy. Do najpopularniejszych należy blachodachówka powlekana. Do złudzenia przypomina tradycyjną dachówkę, ale różni się od niej właściwościami. Podkreślić trzeba przede wszystkim uniwersalność tego materiału. Blacha na dach może być stosowana w niemal każdym budynku na dachach o dużej rozpiętości kąta nachylenia od 9 do 90 st. Za jej wyborem przemawia też niewielka waga, niska cena i trwałość szacowana nawet na 60 lat.

Alternatywą dla tego materiału jest blacha trapezowa. Dzięki tłoczeniom w przekroju przypominającym trapez oraz zwiększonej grubości zyskuje większą sztywność i wytrzymałość na uderzenia gradu i inne czynniki mechaniczne.

Tego rodzaju blacha na dach znajduje zastosowanie głównie w pomieszczeniach gospodarczych, ale też nowoczesnym budownictwie. Jest tania i łatwa w montażu. W sklepie budowlanym BAT blachodachówka i blacha trapezowa są dostępne od takich producentów jak RUUKKI czy Pruszyński.

Gont bitumiczny - pokrycia dachowe w składach budowlanych

W roli pokrycia dachowego doskonale sprawdza się również gont bitumiczny. Na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjna dachówka. W przeciwieństwie do niej jest jednak mniej odporny, choć i tak przetrwa ok. 30 lat. Ma do tego mniejszą wagę i elastyczną strukturę, co znacznie ułatwia jego montaż. Można go stosować na dachach o nachyleniu od 12 do 90 st., również w starszych budynkach.

W składzie budowlanym BAT gont bitumiczny jest dostępny w różnych kolorach i kształtach. Bez trudu dopasujesz go więc do swojego dachu. Pochodzi od takich marek jak: IKO czy IZOLMAT.

Papa - materiał budowlany na dach

Na dachy płaskie doskonałym wyborem jest natomiast papa. Jej wybór nie wiąże się z dużymi kosztami, a zapewnia dobrą ochronę dachu. Może być stosowana jako nawierzchnia, warstwa spodnia dachu lub izolacja. W tym pierwszym przypadku dobrze sprawdzi się nowoczesna papa zgrzewalna. Jest bowiem trwalsza i bardziej odporna na zjawiska atmosferyczne. W BAT kupisz wiele rodzajów tego materiału.

Materiały budowlane izolacyjne

A może szukasz sposobu na wzmocnienie dachu i ochronę całego budynku przed wilgocią? Posłużą Ci do tego materiały budowlane do izolacji dachu. Wśród najskuteczniejszych trzeba wymienić, takie izolacje jak:

 • dysperbit – łatwa w nakładaniu substancja do ochrony przed wodą

 • membrana dachowa – stosowana do ochrony przed wilgocią z zewnątrz oraz wnętrza domu.

 • folia dachowa – zabezpiecza przed zawilgoceniem i czynnikami pogodowymi.

Elementy wykończeniowe - oferta sklepu z materiałami budowlanymi

By dach spełniał swoje zadanie, niezbędne jest też jego odpowiednie wykończenie. Dla przykładu przy wykończeniu komina doskonale sprawdza się struktonit, czyli płytki z włóknocementu odporne na uszkodzenia mechaniczne i zjawiska pogodowe. Podbitka dachowa służy do estetycznego wykończenia okapu dachowego od dołu. Na końcu prac przydają się też rynny do sprawnego odprowadzania opadów deszczu i śniegu.

Dach wymaga zastosowania wielu warstw i elementów, by chronił budynek i zapewniał bezpieczeństwo jego mieszkańcom. W markecie budowlanym BAT zadbaliśmy, abyś znalazł niezbędne, jakościowe elementy do jego budowy. Zapoznaj się z pełną ofertą!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%