Zamknij

Historyczna umowa w mieleckiej Strefie. Współpraca Enervigo i PGNIG [FOTO]

12:48, 08.10.2021 P.C Aktualizacja: 12:19, 09.10.2021

PGNiG Obrót Detaliczny i Enervigo będą współpracować przy kogeneracji. Obie spółki podpisały umowę o współpracy w zakresie rozwoju i promocji gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu.

[FOTORELACJA]8890[/FOTORELACJA]

- Polskie firmy aktywnie poszukują rozwiązań umożliwiających zmniejszenie kosztów operacyjnych. Własna kogeneracja w agregatach zasilanych gazem ziemnym pozwala przedsiębiorstwom na osiąganie celów związanych nie tylko z dbałością o środowisko naturalne, ale też poprawą efektywności energetycznej -

skomentował Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGNiG SA.

Mielecka spółka Enervigo zajmuje się m.in. projektowaniem i budową wysokowydajnych gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu. Posiada własny dział konstrukcyjny oraz infrastrukturę produkcyjną zlokalizowaną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO PARK Mielec.

- Zbudowaliśmy zespół wykwalifikowanych inżynierów, który zapewnia klientom kompleksową realizację zadań inwestycyjnych. Dzięki temu możemy oferować technologie i urządzenia, odpowiadające na bardzo konkretne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że dzisiejsza umowa przyczyni się do rozwoju rynku kogeneracyjnego i trigeneracyjnego -

podkreśla Piotr Andrusiewicz, prezes zarządu ENERVIGO Sp. z o.o.

Podpisanie przez PGNiG Obrót Detaliczny umowy o współpracy z Enervigo, wynika z rosnącego zainteresowania rynku, takimi rozwiązaniami jak kogeneracja czy trigeneracja zasilane paliwem gazowym. Pilotażowa współpraca ma potrwać do 2024 roku.  To historyczne wydarzenie dla Enervigo, które ma ambicje zostać krajowym liderem w tej branży, ale też dla PGNiG Obrót Detaliczny - bo to pierwsze takie partnerstwo tej spółki. 

- Audyty efektywności energetycznej, realizowane przez naszych specjalistów pokazują, że w przypadku wielu firm, jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie zwiększania efektywności jest właśnie indywidualna produkcja energii oparta na gazie ziemnym. To segment rynku o bardzo dużym potencjale biznesowym, dlatego podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z doświadczonym partnerem specjalizującym się w wytwarzaniu tego typu instalacji -

dodaje Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. 

- Sukces współpracy polega między innymi na zbudowaniu synergicznego modelu. Ten model jest reprezentowany tutaj przez PGNiG OD i Enervigo. Wartością dodaną dla spółki PGNiG OD jest między innymi cross selling na poziomie sprzedaży gazu ziemnego. Wartością dodaną dla Enervigo jest współpraca z PGNiG OD na poziomie promowania technologii kogeneracji i trigeneracji. Wierzymy, że dzięki temu modelowi współpracy, wspólnym sukcesom będziemy liderem na rynku kogeneracji i trigeneracji w Polsce. Taki cel sobie postawiliśmy -

powiedział Krzysztof Kapinos, wiceprezes zarządu ENERVIGO Sp. z o.o.

PGNiG Obrót Detaliczny aktywnie działa w obszarze rynku efektywności energetycznej, poprzez realizację kompleksowych audytów i usług doradztwa energetycznego. Spółka, w ramach współpracy z renomowanymi partnerami, oferuje również kompleksową realizację inwestycji w zakresie systemów fotowoltaicznych, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej.

- Nasi najwięksi klienci strategiczni, kluczowi poszukują optymalizacji. Chcą oszczędzać pieniądze na energię, by ich przedsiębiorstwa były bardziej konkurencyjne. Oszczędność często w naszych polskich warunkach oznacza większą konkurencyjność. Dlatego dzisiaj podpisujemy tą umowę. Nasi klienci poszukują kogereneracji, trigeneracji. Potrzebują z jednej instalacji nie tylko energii elektrycznej, ale także ciepła oraz chłodu. Cieszę się, że to właśnie dzisiaj w Mielcu podpisujemy tą pierwszą umowę partnerską -  podkreślił Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. 

Uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Enervigo i PGNiG Obrót Detaliczny odbyło się dzisiaj w siedzibie Enervigo, w wojsławskim obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Kogeneracja jest  wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej w najbardziej efektywny sposób, czyli w jednym procesie technologicznym. W Unii Europejskiej kogeneracja jest promowana w szczególny sposób. Nie tylko z uwagi na jej efektywność energetyczną, lecz również związane z nią znaczne ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków chemicznych. Trigeneracja rozszerza ten proces o wytwarzanie także chłodu.

Cross selling, czyli sprzedaż krzyżowa, jest to strategia handlowa polegająca na oferowaniu produktów lub dodatkowych do zakupionego przez klienta produktu lub usługi.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%