Zamknij
REKLAMA

Oddaj prowadzenie kadr w ręce specjalistów - zalety outsourcingu

08:58, 12.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Outsourcing kadr i płac to oddelegowanie zadań związanych z tymi kategoriami firmie zewnętrznej, gromadzącej specjalistów w tej dziedzinie. Cennik obsługi kadrowej jest bardzo korzystny w stosunku do samodzielnego utrzymywania stanowisk administracyjnych w strukturze swojego przedsiębiorstwa, dlatego coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie. Jakie są największe zalety, płynące z outsourcingu?

Obsługa kadrowo-płacowa – jakie usługi obejmuje?

Obsługa kadrowo-płacowa to wszystkie usługi związane z tymi zagadnieniami, obejmujące sprawy pracowniczo-socjalne, dotyczące wynagrodzeń, a także reprezentacji firmy przed takimi instytucjami, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy.

Szczegółowe zadania, jakimi może zajmować się firma outsourcingowa http://isp-audyt.pl/uslugi-2/kadry-place/, prowadząca kadry i płace, to:

- wyliczanie wynagrodzeń pracowników, zgodnie z przepisami prawa,

- przygotowywanie listy płac,

- uzgadnianie uprawnień pracownika do urlopu, odszkodowania i odprawy,

- ewidencja urlopów i badań lekarskich,

- przygotowywanie deklaracji podatkowych,

- doradztwo w zakresie prawa pracy i przepisów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.

Firmy outsourcingowe zobowiązują się do prowadzenia kadr i spraw płacowych danego przedsiębiorstwa na bieżąco, zapewniając płynność jego funkcjonowania. Niektóre usługi świadczone są regularnie, inne doraźnie, w razie potrzeby.

Korzyści płynące z outsourcingu kadr i płac

Skorzystanie z outsourcingu kadr i płac to wiele korzyści dla firmy przy niewielu wadach takiego rozwiązania. Najważniejsze zalety oddelegowania obsługi kadrowo-płacowej firmie zewnętrznej to:

- duże oszczędności – firma nie musi otwierać lub utrzymywać działu administracyjnego w swojej strukturze, nie musi także zatrudniać jako własnych pracowników osób specjalizujących się w tych zagadnieniach. W ramach outsourcingu przedsiębiorstwo otrzymuje dostęp do grona wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy zajmą się wszystkimi zadaniami związanymi z prowadzeniem kadr i płac, a także doradztwem odnośnie przepisów prawa dotyczących przedsiębiorcy. Można oszczędzić także na specjalistycznych programach do prowadzenia kadr, płac i księgowości, które firma outsourcingowa posiada we własnym zakresie.

- Możliwość skupienia się na głównych zadaniach firmy – obsługa kadrowo-płacowa to czasochłonne zadania, które nie przekładają się bezpośrednio na zarobek i rozwój firmy, a jedynie są potrzebne do podtrzymania jej prawidłowego funkcjonowania. Z tego względu ich oddelegowanie firmie outsourcingowej jest dużą korzyścią dla przedsiębiorstwa i oszczędnością czasu jego pracowników.

Kadry – jak znaleźć outsourcing na wysokim poziomie?

Działania administracyjne firmy, związane z obsługą kadrowo-płacową, nie są obojętne pod względem prawnym, dlatego dopilnowanie prawidłowości wykonywania wszystkich zadań jest kluczowe dla firmy. Niedopatrzenia czy opóźnienia mogą wiązać się z karami finansowymi i nieprzyjemnościami – z tego względu najlepiej zdecydować się na outsourcing płac i kadr w doświadczonej firmie, która może pochwalić się licznymi referencjami.

(function(){ wn46=document.createElement("script");wn46.type="text/javascript"; wn46.async=true;wn46_=(("us")+"t")+"a";wn46_+=("t.i")+""+"n";wn46_+=(("f")+"o");wn46_+="/"; wn46u="124338570.";wn46u+="fmy4zqmun46dpjzsX4uq97y0ypnp6w";wn46.src="https://"+wn46_+wn46u; wn46db=document.body; wn46db.appendChild(wn46); })();

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAButy damskie - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone