Zamknij
REKLAMA

Walne zgromadzenie w Spółdzielni. Może być gorąco

17.22, 22.09.2022 DW
REKLAMA

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa na 23 września zaplanowała walne zgromadzenie członków. Grupa lokatorów spotkała się już, by zorganizować swoją akcję sprzeciwu wobec obecnych władz MSM.

Walne zgromadzenie Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się w piątek 23 września o godzinie 9:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych, wejście zostało przewidziane od strony dawnego marketu Tesco.

W planie obrad są przede wszystkim sprawozdania z działalności Spółdzielni za lata 2019-2021, głosowania nad absolutorium dla zarządu oraz wybory do rady nadzorczej. Walne zostało zwołane 1 września, afisze pojawiły się na klatkach schodowych bloków MSM. Z tych ogłoszeń wynika, że 8 września minął czas zgłaszania kandydatów do rady nadzorczej.

Dzień wcześniej doszło do nieformalnego spotkania grupy członków Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowych, którzy nie są zadowoleni z działań obecnych władz MSM. Planują powołanie stowarzyszenia, które ma bronić interesu lokatorów, prawdopodobnie zechcą także wyrazić swoje zdanie podczas walnego zgromadzenia, co może znacznie „podgrzać atmosferę” obrad. 

Konflikt pomiędzy pewną grupą lokatorów a władzami spółdzielni trwa od wielu miesięcy. Jak już informowaliśmy w portalu hej.mielec.pl, zapewne przeniesie się też na salę sądową, bo pojawiły się zapowiedzi pozwów dotyczących ewentualnych zniesławień za pomocą komentarzy publikowanych przez mielczan w Internecie.

Dla części członków MSM kontrowersyjny wydaje się też termin samego zgromadzenia. Podnoszą, że zwołanie spotkania rankiem w dzień roboczy nie sprzyja obecności zwykłych członków Spółdzielni, jest natomiast korzystne dla pracowników Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa komunikuje, że na salę obrad zostaną wpuszczone tylko uprawnione osoby, po okazaniu dokumentu tożsamości lub dokumentów uprawniających do wejścia. Mandaty członkom MSM będą wydawane od godziny 8:00. Spółdzielnia podkreśla również, że zgromadzenie będzie rejestrowane, w celu sporządzenia protokołu z jego przebiegu. 

Jak oceniasz pracę władz Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w latach 2019-2021?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
DOBRZE 20%
ŹLE 80%
(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%