Zamknij
REKLAMA

Fryderyk Kapinos po rozstrzygnięciu przetargu na halę: Czas zakończyć debaty i rozpocząć działania

11:35, 28.09.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Polsko-hiszpańskie konsorcjum przedstawiło najlepszą ofertę budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Zgodnie z ofertą przetargową hala ma powstać w ciągu dwudziestu ośmiu miesięcy od dnia zawarcia umowy za 136 569 999,60 zł brutto.

Inwestycja pod nazwą „Budowa hali sportowej na terenie MOSiR przy  ul. Solskiego 1” zostanie przeprowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj” co oznacza, że wyłoniona firma zajmie się zarówno przygotowaniem projektu budowlanego jak i pracami budowlanymi. Do przetargu ogłoszonego w czerwcu złożono dwie oferty. 

Po dokładnej analizie dokumentów komisja przetargowa wybrała propozycję konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. ul. Bratysławska 52, 94-112 Łódź (Lider Konsorcjum), Balzola Polska Sp.z.o.o, Aleje Jana Pawła II 12; 00-124 Warszawa (Partner Konsorcjum), Construcciones y Promociones Balzola S.A. Avenida Sabino Arana 20 3°48013 Bilbao Hiszpania (Partner Konsorcjum). 

– Od momentu objęcia funkcji prezydenta miasta podkreślałem, że oprócz modernizacji biblioteki budowa hali sportowej to najważniejsza dla Mielca inwestycja. Dziś, w perspektywie minionego czasu można dyskutować, które z innych, omawianych rozwiązań byłoby lepsze dla miasta, klubów sportowych i budżetu, ale czas już zakończyć debaty i rozpocząć działania. Jestem świadomy, że stoimy przed dużym wyzwaniem zarówno logistyczno-organizacyjnym jak i finansowym, dlatego podejmujemy decyzję o możliwie jak najszybszym przystąpieniu do prac - powiedział Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

- Na uwagę zasługuje także fakt, że oprócz przygotowań projektowo-budowlanych, w ostatnich miesiącach udało nam się także uzyskać rekordowe dofinansowanie inwestycji sportowej w naszym regionie, czyli prawie 34 miliony złotych z Ministerstwa Sportu – dodaje Fryderyk Kapinos.
Wyłonienie wykonawcy budowy hali to informacja, na którą czekają zwłaszcza przedstawiciele mieleckich dyscyplin halowych, takich jak m.in. piłka ręczna, futsal czy siatkówka. 
 

[ZT]48759[/ZT]

 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone