[FOTORELACJA]10063[/FOTORELACJA]
- Mottem przewodnim naszych festiwali jest zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką i techniką, pokazanie, że nauka może być prosta i bardzo atrakcyjna. Chcemy, aby tu w Mielcu młodzież rozwijała swoje skrzydła - mówi Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN.
- Nie zapominamy także o nauczycielach, dla których również przygotowujemy ofertę programową. W tym roku w szczególności pamiętamy także o mieleckich przedsiębiorcach, którzy są ważnymi aktorami lokalnymi, wspierającymi edukację zawodową - dodał w nawiązaniu do czwartkowej konferencji poświęconej przygotowaniu kadr dla przemysłu lotniczego.
Piątek do kolejny dzień trwania festiwalu - zorganizowane grupy młodzieży z mieleckich szkół podstawowych mają okazję zobaczyć na własne oczy niezwykle nowatorskie rozwiązania technologiczne, które już dzisiaj są wykorzystywane w przemyśle. Celem jest pokazanie, że nauka techniczna nie musi być trudna, ale przede wszystkim może dawać ogromną satysfakcję.
- Aby umożliwić wszystkim zainteresowanym spotkanie z nauką w atmosferze festiwalu zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę, 27 maja, w godzinach 9:00-12:00. Także w tym dniu będzie można zapoznać się ze wspomnianą już wystawą mobilną „Świat wokół nas” Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” - przekazują organizatorzy.
Eksponaty na wystawie w większości są interaktywne i dzięki temu zachęcają do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania tajemnic nauki. Dzień otwarty to również warsztaty, które przeprowadzą dla odwiedzających reprezentanci Stowarzyszenia Miasta w Internecie a modelarskie Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO.
[ZT]75276[/ZT]
[ZT]75267[/ZT]
0 0
Symulator skokow spadochronowych i spawania.... to jest - zaszczepienie pasji do nauki wśród młodych.
0 0
te wszystkie dzialania jak chociazby ten festiwal nauki powinno sie szybko przekierowac jak rowniez caly przemyslowy mielec na przemysl obronny.W dobie realnej inwazji rosji badz bialorusi popartej militarnie przez rosje na terytorium polski nasz kraj w ostatnim momencie moze sie jeszcze uratowac pod warunkiem masowej produkcji samolotow bojowych,broni,amunicji czy innego sprzetu w przeciwnym razie zaniechanie dzialan produkcji dla wojska moze skutkowac zajeciem terytorium polski z powodu jej bezbronnosci i niedoleznej armi a nato tak pomoze jak w 1939
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz