Zamknij
REKLAMA

Remont w siedzibie pogotowia. Co obejmie?

12:19, 14.09.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Dyrektor mieleckiego pogotowia Grzegorza Gałuszka w obecności starosty Stanisława Lonczaka i wicestarosty Andrzeja Bryły, podpisał umowę z firmą Zetes, którą reprezentował wiceprezes Andrzej Piotrowski. Dokument mówi m.in. o modernizacji Magazynu Leków, a także pomieszczeń ekip wyjazdowych oraz kuchni. Prace ruszają w połowie przyszłego tygodnia, a zakończą się za około miesiąc.

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że realizujemy inwestycję, która była oczekiwana od bardzo dawna przez samych pracowników Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Jest to dla nich czas wyjątkowy, pełen wyzwań, codziennej pracy w stresie. Modernizacja pomieszczeń w celu poprawy warunków socjalno-bytowych personelu jest obecnie jednym z wielu, ale kluczowych zadań. Pamiętajmy dla kogo to robimy. Chodzi o to, by ci, którzy pracują m.in. w upalne dni przez wiele godzin w uciążliwych kombinezonach, którzy udzielają pomocy w dobie pandemii, każdego dnia mierzą się z niepewnością, mogli regenerować się w dobrych warunkach. Mają naprawdę efektywnie odpoczywać czekając dla wyjazd. Ważne jest, żeby mogli sobie przygotować posiłek w godnych warunkach, korzystając z dobrego, ergonomicznego wyposażenia - podkreślił dyrektor stacji Grzegorz Gałuszka.

Wyraził zadowolenie z faktu, że oferta złożona przez firmę Zetes okazała się bardzo atrakcyjna jak na te czasy, a jednocześnie gwarantuje wysoką jakość wykonania prac. - Jesteśmy zadowoleni, że długotrwała współpraca z Pogotowiem Ratunkowym, wnikliwa analiza tego, co modernizacja ma na celu, jakiego efektu spodziewają się ekipy, pozwoliły skonstruować w miarę tanią ofertę,  która będzie  jednocześnie odpowiedzią na potrzeby personelu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo wiemy, że robimy to dla ludzi, którzy pracują na rzecz naszego społeczeństwa i codziennie pomagają wielu pacjentom - powiedział Andrzej Piotrowski.

Starosta Stanisław Lonczak podkreślił, że inwestycja ta jest ważna, bo bardzo potrzebna załodze pogotowia. Co dnia pacjenci liczą na medyków, ich wiedzę i sprawność, niezawodność, ale warto też zadbać o to, by sami ratownicy mieli warunki aby nabierać sił i spokojnie odreagować napięcia, wyciszyć się, przygotować do kolejnego wyzwania.

- Jesteśmy na etapie przystosowania naszego pogotowia do bycia konkurencyjnym w momencie zmian organizacyjnych i strukturalnych całego systemu ratownictwa. Ta inwestycja też sprawi, że będziemy jeszcze lepiej przygotowani do tego, aby stanąć w szranki podczas konkursu i dobrze realizować kontrakt po zmianach w ratownictwie medycznym. Bez wątpienia ta modernizacja to także mały krok w tym kierunku - podkreślił wicestarosta Andrzej Bryła.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

xxxx

12 2

nalezy się chłopakom! i dziewczynom 13:18, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiszaZawisza

15 9

No to już przesada co chwilę remont se jaja robicie co kolorek nie odpowiada 13:33, 14.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ewaewa

10 4

co chwila? a był jakiś odkąd zbudowali to pogotowie? 17:35, 14.09.2020


AzAz

6 3

Pod stołem 13:58, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MKMK

18 4

październik 2013: "Mieleckie pogotowie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę starej szpitalnej pralni na nową siedzibę ratowników.Prawie 4, 5 miliona będzie kosztowała nowa siedziba dla ratowników.
24 październik 2014: Otwarcie nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, połączone z 10-leciem Stacji. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w budynku nowej siedziby.
wrzesień 2020: modernizacja Magazynu Leków, a także pomieszczeń ekip wyjazdowych oraz kuchni. Prace ruszają w połowie przyszłego tygodnia, a zakończą się za około miesiąc.
Nawet nie remont , MODERNIZACJA
To się pytam kto zatwierdził plany parę lat temu? że trzeba modernizować? 14:47, 14.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GienekGienek

8 14

Nie przesadzaj, parę lat minęło, wiadomo, że zmieniają się wymogi, ludzi przybywa, pewne rzeczy trzeba inaczej urządzic. A w domu jak by ci się urodziło dziecko albo chcesz wyburzyć ścianę między kuchnią a salonem to czekasz 20 lat bo 6 lat temu je kupiłeś? 15:06, 14.09.2020


do Gieniado Gienia

7 6

Gieniu, a widzisz różnicę między remontem a modernizacją? i mieszkaniem a budynkiem pogotowia
16:32, 14.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

romek45romek45

6 5

nie jest taka duża jak się wydaje. remont czy modernizacja to tylko słowa, wiadomo o co chodzi. robi się to co trzeba. a dla tych ludzi to mieszkania. tam jedzą, kąpią się, przebierają, odpoczywają. dla nich to mieszkanie. 17:37, 14.09.2020


złyzły

10 6

ludzie są jednak beznadziejni. jak się robi coś dla pacjentów to super. klima, remont oddziału, lepsze jedzenie. ma być jak się da najlepiej. ale jak dla ekipy medycznej to najlepiej 10 albo 20 lat nic nie robić, bo wszystko "prawie jak nowe". ale jakby tak jednemu z drugim przyszło mieszkać lata bez żadnych zmian w domu to by uwierało! chyba, że niektórym to niepotrzebne, kurnik to kurnik, nie przeszkadza. ale ratownicy są tam czasem całą dobę non stop. tam żyją często tyle co w domu. co komu przeszkadza, ze beda mieli warunki takie jak się należą? 17:40, 14.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MKMK

11 4

A ile osób wypowiedziało się z sposób, że pracownikom się to nie należy?. Oczywiście, że im się to należy i jeszcze dużo więcej. Należy im się to teraz jak jest Covid, należało im się to 6 lat temu jak robili wielka inwestycję i jeszcze dużo wcześniej. Chodzi o to, że jak się robi inwestycję za 4,5 miliona złotych to można pewne rzeczy przewidzieć albo widzieć, a wtedy chyba trochę tego zabrakło. 18:03, 14.09.2020


Bob budowniczyBob budowniczy

4 7

Tak. Potrzebny im.remont by mogla im kawka lepiej smakowac.... 22:47, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

masmas

3 1

masakra, remont niedawno wybudowanego bdynku!? Pranie pieniędzy czy?? 19:41, 15.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA