Zamknij
REKLAMA

75 lat Aeroklubu Mieleckiego. Były podziękowania, gratulacje i życzenia [FOTO]

09:06, 19.09.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Aeroklub Mielecki ma 75 lat. Z tej okazji w siedzibie stowarzyszenia odbyła się uroczystość, której elementami była m.in. wystawa statyczna samolotów i szybowców. Uczestnicy uroczystości mogli też zobaczyć w locie samolot An-2 - znany jako Antek oraz M-20 Mewa.

[FOTORELACJA]8845[/FOTORELACJA]

- Staramy się ambitnie funkcjonować - powiedział w prezentacji podsumowującej działalność ostatnich kilku lat prezes Aeroklubu Mieleckiego Paweł Świerczyński. - Władam Aeroklubem już przez kilka lat i mimo, że to stowarzyszanie miało już wiele różnych perypetii, udaje się to jeszcze ciągle utrzymywać przy życiu - dodawał.

Świerczyński nie ukrywał, że w dniu samego jubileuszu niekorzystna aura mocno pokrzyżowała plany świętowania. Nie powiódł się chociażby zaplanowany przylot odrzutowca MiG-29. Do skutku nie doszedł też pokazowy przelot samolotu PZL M28. Niebo nad lotniskiem ozdobił natomiast legendarny Antek – An-2 oraz dwa samoloty PZL M-20 Mewa. Muzyczną atrakcją był z kolei recital Karoliny Leszko.

- Chciałbym podziękować za wszystkie lata pracy na rzecz rozwoju lotnictwa i naszego regionu, w tym szkolenie młodych adeptów lotnictwa – powiedział Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego, który na okoliczność 75-lecia AM wręczył grawerton. – To, co robicie ma bardzo duży wpływ na przestworza. Rola takiej organizacji, jak aeroklub jest nie do przecenienia. Życzę jeszcze wielu sukcesów, żebyśmy jako kraj mogli panować nad swoją przestrzenią powietrzną – dodał starosta.

- Mogliśmy dzisiaj zobaczyć, co realizuje Aeroklub Mielecki. To była namiastka tego wszystkiego, co działo się przez 75 lat. Wszystkie podejmowane tutaj działania są wartością dodaną dla naszego miasta – podkreślił Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

- Nasze miasto to lotnictwo, przemysł i sport. Lotnictwo to kolebka dla młodych ludzi, którzy po raz pierwszy zobaczą samolot, szybowiec czy lotnisko. To właśnie dzięki Aeroklubowi ci młodzi ludzie mają zaszczepione lotnictwo i mogą się realizować w tym kierunku – dodał prezydent.

- Dziękuję za to wszystko, co dotychczas, bo współpracujemy. Mamy też wiele wspólnych planów i pomysłów na przyszłość – powiedział Tomasz Leyko reprezentujący na uroczystości marszałka Władysława Ortyla.

– Niestety nie udało się ani w tym roku, ani w poprzednim, zorganizować pokazów lotniczych.  Zamknęliśmy ten licznik na jubileuszowej „piątce”. Czekamy na szóste pokazy lotnicze i mam nadzieję, że w roku 2022 sytuacja pozwoli nam na organizację takich pokazów – dodał rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Swoje gratulacje za działalność Aeroklubu Mieleckiego składali także przedstawiciele mieleckich rad osiedli, Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, Stowarzyszenia Nasz Mielec oraz Ireneusz Drzewiecki, były prezes Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Dużo wytrwałości :Dużo wytrwałości :

10 11

Gratulacje , po trzykroć Gratulacje i lepszej przyszłości .
Tak trzymać dalej ale też zachować pamięć kto ten los zgotował , jak dzisiejsza władza , twórca tych przeszłych trudności które spotkały Aeroklub i mieleckie lotnictwo może być tak zakłamana, aeroklub był ,jest i pozostanie dobrą szkołą i wychowawca dla młodzieży a i spełnieniem marzeń starszych . 09:27, 19.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieleckiMielecki

20 2

nie ma co świętować,porobiło sie pełno na lotnisku spółek,ceny kursów dla normalnego śmiertelnika to jakiś kosmos,wszędzie układy układziki - zniszczyli przemysł lotniczy w Mielcu a udają że jest fajnie 14:47, 19.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PATOLOGIA RZĄDZIPATOLOGIA RZĄDZI

1 1

Wszysto super tylko my musimy chodzić po sądach i tłumaczyć się z zarobków przed DOMOEYM MAŁOLETNIM TERRORYSTA bo nie ma na piwo a rodzice pracują 08:13, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SP-RMISP-RMI

2 1

Spadochrony już wróciły czy już na stałe wyemigrowały z Mielca?
Szybowce poza podstawowym szkoleniem praktycznie nie istnieją, ciekawe ile i to pociągnie.
Z Aeroklubu zostanie Antek, hangar ze starym sprzętem i tradycje.

Ciekawe jak długo zostanie ten komentarz zanim go usuną. 10:48, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%