Zamknij
REKLAMA

Mielczanie kręcili kilometry, dzieci ze Skopania pojadą na narty [FOTO, RADIO]

09:35, 14.09.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Jest sukces! Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej zrealizowała konkurs, w którym promowała aktywność fizyczną i zaangażowanie społeczne. Rowerzyści rejestrowali przejechane przez siebie kilometry w specjalnej aplikacji i w ten sposób wspierali wybrane stowarzyszenia. W efekcie podopieczni Domu Dziecka w Skopaniu wyjadą zimą na obóz narciarski. 

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim trwał w czasie wakacji. Nagrodzone zostały w nim trzy organizacje, które „wyjechały” najwięcej kilometrów oraz pięć organizacji, których projekty zostały wysoko ocenione pod względem merytorycznym, pod warunkiem przejechania 100 tys. kilometrów.

Nagrodą są pieniądze, które można przeznaczyć na realizację projektów zaproponowanych przez organizacje. W tym roku, udział w tym konkursie wzięły udział trzy organizacje z regionu mieleckiego, ale Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu cieszyło się wielkim wsparciem mielczan i może liczyć na 25 tysięcy złotych dotacji za pierwsze miejsce w konkursie organizacji!

Każdy mógł - podczas swojej rowerowej wycieczki - zarejestrować w dedykowanej aplikacji na smartfony swoją trasę przejazdu i kilometry, które pokonał, przekazać dla Skopania!

Intensywnie w akcję wykręcania rowerowych kilometrów dla Domu Dziecka w Skopaniu włączyła się mielecka drużyna Szlachetnej Paczki wraz z członkami Stowarzyszenia Chłopcy ze Stali i Ośrodkiem Kibice Razem Stal Mielec! Wspólnymi wyprawami rowerowymi po regionie mieleckim intensywnie wspierali dzieci ze Skopania, ale też namawiali wszystkich chętnych cyklistów do podobnego działania! Odzew był wielki!

W rankingu konkursu organizacji pozarządowych Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu dotarło do pierwszej pozycji i zdobyło nagrodę główną, czyli 25 tysięcy złotych. Dom Dziecka w Skopaniu zbiera pieniądze na zorganizowanie zimowego wyjazdu dla swoich podopiecznych podczas którego nauczą się jeździć na nartach.

Mówi Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu:


W minioną niedzielę przy Domu Dziecka w Skopaniu odbył się kameralny piknik.  

[FOTORELACJA]8831[/FOTORELACJA]

W ten sposób personel i podopieczni placówki podziękowali rowerzystom za wsparcie.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ActivityActivity

1 1

Activity ok 09:47, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PATOLOGIA PRAWNAPATOLOGIA PRAWNA

3 1

Dziś rodzice mają przerąbane, jak dziecko się wycwani to mają utrzymywać nieroba do 25 udającego naukę - PATOLOGIA 12:27, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasneJasne

1 0

67 do pracy a 20 po piwo do biedry za HARACZ od ojca i matki ... 01:01, 19.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%