Zamknij

Sportowcy, trenerzy i działacze otrzymali nagrody prezydenta [FOTO]

12:53, 13.02.2016 Aktualizacja: 09:32, 16.02.2016
Skomentuj

Uroczystość odbyła się w czwartek 11 lutego w Dworku Oborskich. W tym roku za swoje sukcesy wyróżniono ponad 50 osób. W sposób szczególny wyróżniono pana Edwarda Kazimierskiego za działalność społeczną na rzecz upamiętnienia historii największych sukcesów FKS Stal Mielec.

Wyróżnienia prezydenta trafiły w tym roku do lekkoatletów, modelarzy, pływaków, siatkarek, karateków, szermierzy. Na wstępie spotkania prezydent Daniel Kozdęba zaznaczył, że sport jest istotną dziedziną życia miasta.

– Ostatnio zapoznałem się, z bardzo ciekawym opracowaniem, które określa, że kraje, które mają bardzo wysoki stopień rozwoju, kładą wysoki nacisk na inwestycje w człowieka. Tutaj chodzi przede wszystkim o inwestycję w sport. Widzę, że nasze środowisko sportowe bardzo się rozwija i cieszy mnie to. Pragnę podkreślić, że w tym roku chcemy przygotować strategię rozwoju mieleckiego sportu. Ostatnio w magistracie odbyło się już pierwsze spotkanie robocze w tej sprawie – powiedział na spotkaniu ze sportowcami prezydent Daniel Kozdęba.

Prezydent zaznaczył także, że chce jeszcze bardziej zintegrować środowisko mieleckiego sportu. Przypomniał, że właśnie po to w magistracie powstało biuro rekreacji i sportu, którego zadaniem jest m.in. współpraca ze wszystkimi klubami sportowymi działającymi na terenie miasta. – W tej chwili kluby sportowe zapraszane są m. in. do prac nad algorytmem finansowania działań sportowych w mieście – dodaje prezydent Daniel Kozdęba.

Nagrodzeni:

Lekkoatletyka

Raś Wiktoria  - I miejsce w chodzie na 3000 m na Mistrzostwach Polski Młodzików (27.09.2015 r. Radom)

Mądra Julia – II miejsce w chodzie na 3000 m na Mistrzostwach Polski Młodzików (27.09.2015 r. Radom)

Jacher Piotr – III miejsce w chodzie na 5000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (13.02.2015 r. Radom)

Zdziebło Katarzyna – I miejsce  w chodzie  na 10000 m na Mistrzostwach Polski Juniorów (29.06.2015 r. Biała Podlaska), I miejsce w chodzie na 20 km na Mistrzostwach Polski Juniorów (29.08.2015 r. Gdańsk), I miejsce w chodzie na 3000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (13.02.2015 r. Toruń), III miejsce w chodzie na 3000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów (22.02.2015 r. Toruń)

Janusz Sebastian – III miejsce w rzucie młotem na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (05.09.2015 r. Białystok)

Augustyn Rafał – I miejsce w chodzie na 50 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (21.03.2015 r. Dudince), II miejsce w chodzie na 5000 km na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów (22.02.2015 r. Toruń), III miejsce w chodzie na 20 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (19.07.2015 r. Kraków)

Modelarstwo

Koszelski Wojciech – II miejsce w kategorii makiet S7, II miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5B na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Katy k/Grudziądza)

Halaburda Eryk – III miejsce w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)

Żurawski Przemysław – I miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5B, II miejsce w kategorii rakiet wysokościowych S1A (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)

Rusinowski Andrzej – III miejsce w kategorii makiet S7 na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)

Kaźmierski Bartosz – II miejsce w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P (srebrny medal wywalczył będąc juniorem!) na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza), III miejsce w kategorii modeli AeroMusicals F3P-AFM, III miejsce w kategorii modeli do akrobacji precyzyjnej F3P na Mistrzostwach Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych AeroMusicals (07-08.02.2015 r. Warszawa)

Skop Mateusz – III miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5C na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)

Goryczka Grzegorz – II miejsce w kategorii makiet wysokościowychS5C, II miejsce w kategorii makiet S7 na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów – DATA!

Krężel Michał – wicemistrz Polski Juniorów Młodszych (do 16-stu lat) w klasie F1H, modele szybowców swobodnie latających „Małe Formy” (04.07.2015 r. Krosno)

Burek Edward – III miejsce w klasie F1C; modele z napędem silnikowym (26.09.2015 r. Turbia k/Stalowej Woli)

Pływanie

Cerlich Maksymilian – brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski juniorów (14 lat) na 200 m stylem zmiennym (06-08.03.2015 r. Ostrowiec Świętokrzyski)

Litwin Andrea – brązowy medal Letnich Mistrzostw Polski juniorów (14 lat) na 200 m stylem motylkowym w Olsztynie (03-05.07.2015 r. Olsztyn)

Siatkówka

Kulpa Karolina

Duszkiewicz Laura

Salach Kinga

Chrabąszcz Katarzyna

Działowska Liwia

Nycek Weronika

Turczyn Julia

Szwaja Nicola

Wrażeń Alicja

Kędra Aleksandra

Bogdan Julia

za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (28-31.05.2015 r. Głuchołazy)

Tenis ziemny

Tor Aleksander – I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski (28.02-04.03.2015 r. Chorzów), I miejsce na Mistrzostwach Polski (12-17.09.2015 r. Toruń)

Karate

Borek Dawid – II miejsce w kategorii 11-12 lat 37 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Karate Kyokushin (28.11.2015 r. Międzyzdroje)

Kielak Maciej – I miejsce w kata w kategorii juniorów  w Shorin Ryu Karate (13.06.2015 r. Garwolin) , II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 Garwolin)

Czepiel Maciej – II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 r. Garwolin)

Wanatowicz Jan – II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 r. Garwolin)

Szermierka

Lubieniecki Wojciech– I miejsce OOM mistrz Polski Kadetów  w Szpadzie (05.05.2015 r.  Oborniki Śląskie)

Dziura Stanisław – I miejsce MP Dzieci w Szpadzie  (30-31 .05.2015 r. Knurów)

Madura Dawid – III miejsce w MP Dzieci w Szpadzie dzieci (30-31.05.2015 r. Knurów)

Urban Karol – III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.05.2015 r. Oborniki Śląskie)

Piłat Mateusz - III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie )

Ćwięka Wojciech -  III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie)

Gwizdak Bartłomiej - III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie)

Urban Piotr – II miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)

Urban Paweł - III miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)

Tarachanowicz Szymon – III miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)

Speedcubing

Kipa Jakub – Mistrz Polski  w feecie Gadńsk 10-11.10.2015  , Zdobywca Pucharu Polski  w konkurenci 3x3 finał 10-11.10.2015 Gdańsk

Bowling

Jaszcz Patryk – Indywidualny Mistrz Świata Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w bowlingu

Wyróżnieni działacze i trenerzy:

Jakubowski Ryszard   – Trener LA LKS Mielec za działalność społeczną – treningi ze sportowcami niepełnosprawnymi , przygotowywanie niepełnosprawnych sportowców do Olimpiad Specjalnych , oraz pomoc w organizacji Olimpiad Specjalnych

Wolski Andrzej – Wiceprezes i Trener  Karate Kyokushin Saicha za działalność społeczną w karate oraz upowszechnianie idei zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Mielca

Stryjski Grzegorz - Prezes Automobilklubu Mieleckiego za działalność społeczną w szczególności  za popularyzowanie idei ratownictwa wśród dzieci i młodzieży Mielca

Cetnar Beata – Prezes i Trener UKS „6” Mielec za działalność społeczną w UKS „6” Mielec

Orłowski Jacek – Członek Zarządu FKS Stal Mielec za działalność społeczną w piłce nożnej 

Rusek Joanna – Nauczyciel SP 6 i Trener UKS Ikar za działalność trenerską w MKS Ikar Mielec oraz krzewienie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży Mielca 

Skowron Tomasz – Prezes, Trener i Zawodnik Klub Futsalu Mielec za działalność społeczną

Nagroda specjalna dla Pana Edward Kazimierskiego – za działalność społeczną na rzecz upamiętnienia historii oraz największych sukcesów FKS Stal Mielec.

hm

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

0 0

Dlaczego nie docenia i nie wyróżnia się dzieci i młodzieży trenujących taniec towarzyski, reprezentujących miasto w Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego i również osiągających wielkie sukcesy. Przecież taniec towarzyski jest traktowany jako taniec sportowy. Czy to musi być od razu dyscylina olimpijska?

06:54, 15.02.2016
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%