Kolejne legendy FKS spotkają się z kibicami: Domarski i Popowicz

21:33, 02.02.2023 PC Aktualizacja: 21:36, 02.02.2023
Skomentuj

Piłkarski klub PGE FKS Stal Mielec kontynuuje spotkania ze swoimi legendami w Sklepie Stali. W piątek 3 lutego do dyspozycji kibiców będzie strzelec słynnego gola na Wembley Jan Domarski.

Napastnik Domarski w Stali Mielec grał w latach 1972 – 1976. W reprezentacji Polski wystąpił 17 razy, zdobył dwa gole. Ale jeden bardzo szczególny. To gol na 1:0 dla Biało-Czerwonych w meczu Anglia – Polska na stadionie Wembley - 17 października 1973 w 57. minucie spotkania.

Bramka ta przesądziła o awansie reprezentacji Polski do mistrzostw świata w Niemczech. Gol Domarskiego trafił na listę pięćdziesięciu najważniejszych bramek w historii piłki nożnej, sporządzoną przez prestiżowy dziennik „The Times” i tradycyjnie uznawany jest za najważniejszą bramkę w historii polskiej piłki nożnej.

Co ciekawe, cała akcja bramkowa została przeprowadzona przez trzech piłkarzy Stali Mielec: zapoczątkował ją Henryk Kasperczak, asystę po przebojowym rajdzie zanotował Grzegorz Lato, a Domarski swoim strzałem zaskoczył angielskiego golkipera.

Jan Domarski ze Stalą Mielec dwukrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski. Spotkanie z tym znakomitym zawodnikiem, który dzisiaj liczy sobie już 76 lat, odbędzie się w Sklepie Stali – Stadion Miejski w Mielcu przy ulicy Solskiego – w piątek 3 lutego o 16:00.

[CGK]1541[/CGK]

A kolejną legendą Stali, która przyjedzie do Mielca, aby spotkać się z Biało-Niebieskimi kibicami, będzie Adam Popowicz. Wraz ze Stalą zdobył mistrzostwo Polski w 1973 roku. W mieleckiej drużynie rozegrał 113 meczów, w tym 95 w 1 lidze – dzisiejszej ekstraklasie.

Do Mielca przyleci z Austrii 25 lutego. Spotkanie z kibicami zostało zaplanowane na 16:00.