Zamknij
REKLAMA

Na tropie zabytków… językowych. Biblioteka organizuje konkurs!

07.58, 03.10.2022 mb Aktualizacja: 11.54, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu uzyskała dofinansowanie do projektu „Biblioteka na językach – śladami mowy mieleckiej” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jedną z części projektu jest konkurs fotograficzny, do udziału w którym MBP zaprasza młodzież powyżej 16 roku życia oraz osoby dorosłe.

Intencją i głównym założeniem konkursu jest uchwycenie w przestrzeni miejskiej, jak również na terenie gmin wchodzących w skład powiatu mieleckiego, różnorodnych pamiątek językowych. Mogą to być tablice pamiątkowe, napisy nagrobne, nazwy ulic, fragmenty inskrypcji na cokołach przydrożnych kapliczek, a nawet fragmenty dokumentów ze zbiorów prywatnych, które uczestnik konkursu chciałby pokazać szerszemu gronu odbiorców.
 
Prace należy nadsyłać w wersji elektronicznej na adres: [email protected] z dopiskiem „Mowa mielecka w obiektywie” lub pocztą tradycyjną na adres: MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2, 39-300 Mielec do dnia 20 października 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można dostarczyć także osobiście do MBP SCK w Mielcu, ul. Kusocińskiego 2, sekretariat, II piętro, w godzinach od 8:00 do 14.30 od wtorku do piątku.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej biblioteka.mielec.pl

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%