Zamknij

Popularny składnik ciast wycofany. Może zaszkodzić zdrowiu

15:30, 17.04.2025
Skomentuj Obraz AS Photograpy z Pixabay Obraz AS Photograpy z Pixabay

Masz ten mak w kuchni? Lepiej sprawdź etykietę. GIS ostrzega przed jego spożyciem – w jednej z partii wykryto niebezpieczne substancje. Produkt już znika z półek.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii produktu, który można znaleźć w polskich domach – chodzi o mak marki KRESTO.

W jednej z partii wykryto przekroczony poziom alkaloidów opium, czyli naturalnych związków mogących działać toksycznie na organizm człowieka. Spożycie tego produktu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Zagrożenie wykryto podczas rutynowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ocenę ryzyka potwierdzili również eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego.

Której partii dotyczy ostrzeżenie?

Problem dotyczy konkretnej partii produktu:

  • Mak 500 g, marki KRESTO
  • Numer partii: L250281V123
  • Data minimalnej trwałości: 31.01.2026
  • Producent: VOG Polska Sp. z o.o., Skierniewice

W komunikacie wskazano, że zawarte w produkcie związki chemiczne mogą stanowić ryzyko szczególnie dla osób wrażliwych – dzieci, seniorów, osób z chorobami przewlekłymi czy kobiet w ciąży.

Produkt znika z półek

Firma VOG Polska rozpoczęła już wycofywanie produktu z rynku. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje cały proces i współpracuje z producentem.

GIS apeluje do wszystkich konsumentów, którzy zakupili ten mak, aby nie spożywali produktu z tej partii. W razie niepokojących objawów po jego spożyciu należy skontaktować się z lekarzem.

Źródło zdjęcia głównego: Obraz AS Photograpy z Pixabay

(Źródło: GIS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

KonsumentKonsument

0 0

A ile tego syfu leży jeszcze na sklepowych półkach , dowiemy się po świętach. A póki co zdrowych i spokojnych świąt.

17:17, 17.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VoltVolt

0 0

Co jest dziwnego w tym że mak może zawierać opium? A z czego się go niby robi?

13:36, 18.04.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Emerytierka Emerytierka

1 0

Mamy swojego Guru Donalda, on nas uzdrowi🤣🤣🤣

14:04, 18.04.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czerwona KrychaCzerwona Krycha

0 0

Teraz na tapecie repolonizacja tego co sprzedawał za swojej kadencji ,łącznie z bankami, myśli że ktoś durny i nie pamięta jego szabru w Mielcu też.

14:08, 18.04.2025

0%