Zamknij
REKLAMA

Kolejne podwyżki opłat. Zapłacimy więcej za nadanie...

16.55, 21.09.2022 PAP / M.O.
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Z początkiem października w punktach Poczty Polskie zacznie obowiązywać nowy cennik. Za co zapłacimy więcej?

Poczta Polska podała w komunikacie, że zmiany „Cennika usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym” zostały przyjęte przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jak zaznaczono, skala podwyżek wybranych usług w obrocie krajowym nie przekracza kilkunastu procent, a w większości przypadków to kilka procent.

- Cena popularnych listów nierejestrowanych oraz poleconych w najczęściej wybieranych formatach S i M, wzrośnie o 30 gr. Z kolei za popularne paczki pocztowe w gabarycie A, zapłacimy o 1 zł więcej  - podała Poczta Polska w komunikacie.

Poczta wyjaśniła, że zmiana cennik spowodowana jest rosnącymi kosztami pracy i transportu, ogólnoświatowym wzrostem cen surowców wykorzystywanych przez spółkę oraz spadającym wolumenem przesyłek listowych.

Jak dodano, dla Poczty Polskiej "nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich".

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa pocztowego, Poczta nie może zamykać nierentownych placówek czy likwidować usług, które przynoszą straty. Takie obowiązki nie dotykają konkurencji. Inne podmioty funkcjonujące na rynku usług pocztowych, w przeciwieństwie do spółki, mogą kierować się w swojej działalności wyłącznie kalkulacjami biznesowymi i efektywnością kosztową - zaznaczyła Poczta Polska.

Dodano, że dostęp do usług wyznaczonego operatora możliwy jest pięć dni w tygodniu, a w niektórych miejscach – przez siedem.

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz usług logistycznych. Firma zatrudnia obecnie ponad 70 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych.

(PAP / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

jokejoke

4 0

złodzieje nienapasione i nie panujące nad ekonomią i pieniądzem w tym dzikim kraju pajace z pis...du które kontrolują wielkiego operatora narodowego buhahhahaa z cukierkami w kazżdej witrynie 22:36, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krecik54321Krecik54321

0 1

Jeszcze będziesz miło wspominał te czasy ... 07:00, 22.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

voltvolt

1 0

A co w nich miłego? 11:04, 22.09.2022


vvoltvvolt

3 0

pocztę to powinni zlikwidować .To jest tragedia .Ani przesyłek na czas ani listów i tylko podwyżki ?!
A w skrzynkach awizo zamiast listu poleconego ? Bo po co łazić po mieszkaniach ? lepiej zostawić awizo albo nie a po dwu tygodniach jest będą odsyłać ? Ale wcześniej ani awiza ani przesyłki ?! Tak się bawią listonosze i nie ma na nich mocnych ! 12:54, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MSMMSM

4 0

W MSM jutro 23.09 zebranie ważne dla dużej części Mielca i to w tej chwili ważniejsze
ma zebranie 23.09 więc już uruchomił grzanie ! To są qrwa jaja w lecie włączać ogrzewanie ? I to w czasie gdy cały dziwny świat twierdzi ( czytaj czwarta rzesza niemiecka ) że klimat cały czas się ociepla ?!
Ale MSM ma nadzieję że nikt niepowołany na zebraniu sie nie pojawi ! Tylko pracownicy ( czytaj zł..e i nieroby ) zagłosują jak zawsze a oni między czasie upchną coś z naszego majątku !! Zobaczcie czym jeździ prezes i jak się budują za nasze pieniądze niektórzy zło .e z np. pseudo administracji z Jagielończyka . A nie robią 12:55, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%