Zamknij
REKLAMA

Rodzice zapłacą czesne za publiczne przedszkola? Chcą tego samorządowcy

12:21, 04.07.2022 | Źródło: Portal Samorządowy
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Unia Miasteczek Polskich chce powrotu czesnego w publicznych przedszkolach. Samorządowcy zwrócili się z apelem w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Samorządowcy nie chcą już dopłacać do edukacji. W piśmie do premiera zwracają uwagę, że rozdźwięk między subwencją oświatową a wydatkami na oświatę jest z każdym rokiem coraz większy. 

To natomiast sprawia, że zwłaszcza mniej zasobne gminy mają problem z realizowaniem inwestycji. 

Znieść "ulgę złotówkową"

Grzegorz Cichy burmistrz Proszowic i przewodniczący Unii Miasteczek Polskich w rozmowie z Portalem Samorządowym wskazał, że należy znieść "ulgę złotówkową".

- Znieść tę "ulgę złotówkową", żeby chociaż te 50-100 zł miesięcznie od dziecka wpływało. Bo to pozwoliłoby na uzupełnianie pomocy dydaktycznych, np. zakupu tablic magnetycznych, magicznych dywanów czy też oczyszczaczy powietrza lub innych rzeczy, których rodzice chcą dla swoich dzieci - powiedział.

Dodawał, że byłoby realną pomocą dla samorządów.  

Jego zdaniem rodzice mają bardzo duże wsparcie od rządu w postaci 500+, dofinansowanie do żłobków czy Karta Dużej Rodziny, więc czesne nie byłoby dla nich problemem. 

Wynagrodzenie przejmie rząd

Samorządowcy chcieliby również, by wynagrodzenia dla nauczycieli, podobnie jak funkcjonariuszy policji czy strażaków, przejęło państwo. 

- To rodzaj służby państwowej. My wzięlibyśmy na siebie utrzymanie bazy, czyli sprawy materiałowe, remonty budynków, media i tak dalej, natomiast nauczyciele podpisywaliby bezpośrednie kontrakty z kuratorami - dodawał szef Unii Miasteczek Polskich

(Źródło: Portal Samorządowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Prezes Prezes

6 5

Bardzo dobrze maj kasiore niech płacą bony turystyczne ,300plus ,obiady za darmo ja tego nie miałem i wychowałem dzieci a teraz co nie umiał mamusie z dzieckiem rozmawiać wychować tylko przez pryzmat kasiory bo mi się należy a posła jedna z Durga do roboty bo się potem dziwią że emerytura niska czy Ukrainki pracują 13:40, 04.07.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Ja tego nie mialemJa tego nie mialem

2 5

Ja prdl, zwykły Polaczek. On nie miał, niech inny też nie ma. Taka dygresja, ale godzisz się na to żeby samorządowcy przejedli te pieniądze, ty tych pieniędzy nie miałeś przecież, no co z tobą... 22:22, 04.07.2022


TtTt

0 0

Fajnie się czyta, nawet z satysfakcja jak prezesowi żal dupe** ściska 😂 22:48, 05.07.2022


urzędnikurzędnik

1 0

Dajcie nam pieniądze. 23:36, 04.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%