Zamknij
REKLAMA

To ostatnie takie wakacje! Później tego nie zrobisz...

15:30, 24.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Fot. Sieć Portali
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o konieczności wykorzystania bonu turystycznego. Jego ważność upływa 30 września. 

Wirtualna Polska podaje, powołując się na dane ZUS, że na na blisko 4,3 mln uprawnionych osób wciąż nieaktywnych jest 895 tys. bonów. Daje to kwotę 619 mln zł.

- Wsparcie przyznawane jest na dziecko urodzone do końca 2021 r., na które przysługuje świadczenie 500 plus - przypomina serwis. 

Bon turystyczny - za co można nim zapłacić?

Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu. Bon ma wartość 500 zł.

W przypadku dzieci z niepełnosprawnością kwota bonu rośnie i wynosi 1000 zł (dwa bony po 500 zł, by otrzymać drugi bon należy złożyć oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS). 

Bon nie podlega wymianie na gotówkę, prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. Beneficjenci dzięki niemu mogą płacić m.in. za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

To już ostatnie wakacje z bonem turystycznym, bo jego ważność upływa 30 września. Po tym terminie nie ma możliwości opłacenia nim jakiejkolwiek usługi.

Bon turystyczny - jak aktywować? 

Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych. Wystarczy zalogować się na platformę, wejść w swój profil i zakładkę "Ogólny". Po lewej stronie znajdziemy zakładkę "bon turystyczny". Po uzupełnieniu danych można go aktywować w dowolnym momencie.

Listę dostępnych podmiotów, w których można zrealizować bon można znaleźć na www.bonturystyczny.gov.plwww.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

klikbajtklikbajt

0 2

Tak jest, bony dla "bombelków" a reszta pracujących? - no tak skoro nie mają dzieci to są bogaci. Początkowo miało być dla wszystkich pracujących na etacie. Ale jak zwykle Partia rzuciła chwytliwym hasłem, potem sobie policzyła koszty, i jest co jest. 17:02, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DrukarkaDrukarka

1 1

Drukujemy dobrobyt, wszyscy bądą milionerami. 17:10, 24.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrezesPrezes

0 0

Już nie długo a potem taki i chajda z nimi do 19:07, 24.06.2022


REKLAMA
0%