Zamknij
REKLAMA

Strażacy w żałobie. O 18:00 zawyją syreny

15:46, 02.12.2021 | DW
Fot. Pomoc Drogowa Jacek Hejnowicz
REKLAMA

Społeczność strażacka z całej Polski przeżywa tragiczny wypadek, do którego doszło dzisiaj nad ranem. Dwoje strażaków zginęło w drodze do pożaru.

Do wypadku doszło wcześnie rano w Czernikowie (Kujawsko-Pomorskie), na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Ich ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem 5 tysięcy litrów marki MAN zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego i siedząca obok niego młoda koleżanka. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni, przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisław Gawroński powiedział PAP, że 62-letni mężczyzna, który zginął w wypadku pracował także w Urzędzie Gminy jako konserwator.

Kobieta była z zawodu ratownikiem medycznym. - Miała 33, a może 34 lata. Była też aktywnym strażakiem w naszym OSP - dodał.

- Niestety dwoje naszych kolegów, druhna i druh OSP w drodze do pożaru ponieśli najwyższą ofiarę, niosąc ratunek innych. Bardzo często zdarza się, że strażacy OSP zawodowo związani ze służbami. To pasjonaci, ich życiową misją jest pomoc ludziom - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP mł. bryg. Piętak.

- Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo pod nadzorem prokuratora - powiedziała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla rodzin dwojga strażaków ochotników, którzy zginęli w wypadku.

Strony internetowe Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju na znak żałoby przybrały biało-czarną kolorystykę. - Dla nas, jako mieszkańców gminy to ogromna tragedia. Ludzie, którzy na co dzień i także dzisiaj — tego feralnego poranka, niosąc pomoc naszym mieszkańcom, stracili życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Trudno nam się z tym pogodzić. Na pewno zorganizujemy żałobę gminną, odwołamy wszystkie imprezy. To wstrząsająca wiadomość, która napłynęła do nas z samego rana - powiedział w rozmowie z Polskiej Agencji Prasowej wójt gminy Czernikowo Tomasz Krasicki. 

Strażacy w całym kraju zamierzają o godzinie 18:00 oddać hołd zmarłym ratownikom. Na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe w jednostkach PSP i OSP.
 

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%