Zamknij
REKLAMA

Kibice chcą ratować FKS Stal Mielec. Mają pierwsze 100 tysięcy

20:18, 27.10.2021 | .

Takiej akcji w Mielcu jeszcze nie było. Ekstraklasowa piłkarska FKS Stal Mielec ma spore kłopoty finansowe i walczy o przetrwanie. Na ratunek ruszyli kibice. Zaangażowały się już setki osób. Na internetowej zrzutce zgromadzili pierwsze sto tysięcy złotych.

Stal ma dziurę budżetową sięgającą kilku milionów złotych. To przede wszystkim pozostałości po decyzjach zarządu Klubu z 2020 roku. Klubowi działacze starają się sytuację opanować, szukają wsparcia bądź inwestorów. Jeszcze przed wakacjami prezes FKS Stal Jacek Klimek rozpoczął rozmowy z prezydentem miasta Jackiem Wiśniewskim o wsparciu Klubu przez miejski samorząd, latem wystąpił też do samorządowców o pożyczkę w wysokości 5 milionów złotych. 

Mijają kolejne tygodnie i trudno spodziewać się, że magistrat pomoże Stali. Najpierw po stronie urzędu była cisza, teraz prezydent i urzędnicy wskazują na formalności, które dla przeżywającego problemy Klubu mogą się okazać zbyt trudne do zrealizowania i do współpracy może nie dojść. Sytuacja staje się nerwowa, bo kończy się czas na reakcję, kończą się pieniądze na funkcjonowanie Klubu, któremu może grozić nawet upadłość.

Kibice Stali nie chcą czekać dłużej na rozwój sytuacji, obawiają się najgorszego i postanowili działać. Z inicjatywy sympatyka Biało-Niebieskich Alana Rosenbeigera ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Prowadzona jest pod adresem zrzutka.pl/dlastali

Obecnie na koncie zrzutki jest już ponad 100 tysięcy złotych. Wpłat dokonało ponad 600 osób. Najhojniejsze wpłaty sięgają kilku tysięcy złotych. Po 5 tysięcy złotych przekazali europoseł Tomasz Poręba i członek rady nadzorczej klubu Piotr Andrusiewicz. Prezes Stali Mielec Nowy Jork Artur Kurasiewicz wpłacił 5100 złotych.

Rekordowa wpłata to 8800 złotych, a tak hojny okazał się sympatyk Stali mieszkający w Stanach Zjednoczonych Grzegorz Machnik. Wziął udział w internetowej licytacji #DlaSTALI, która trwa na Facebooku. Wygrał aukcję koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego, którą przekazał Artur Kurasiewicz.

Licytować, ale też przekazać swoje przedmioty na aukcję, może każdy. Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku pod linkiem: facebook.com/groups/dlastali

Celem akcji kibicowskiej, która realizowana jest wyłącznie w Internecie, jest zgromadzenie 1 miliona złotych.

Wśród wpłacających na zrzutka.pl/dlastali można odszukać nazwiska kilku samorządowców: radnych miejskich Radosława Swoła, Jakuba Cenę czy radnych powiatowych Kazimierza Gacka, Zbigniewa Tymułę i Kacpra Głaza. 

Piłkarska Stal Mielec gra drugi sezon z rzędu w ekstraklasie, obecnie zajmuje 9-te miejsce w tabeli. Z przewagą aż ośmiu punktów nad strefą spadkową. 


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%