Zamknij
REKLAMA

Środa: 124 zakażenia w kraju. Jak w powiecie mieleckim?

07:54, 21.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Badania potwierdziły 124 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, zmarły 3 osoby z COVID-19 - przekazało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Na Podkarpaciu potwierdzono 3 nowe zakażenia. Wyzdrowiały 4 osoby. Wykonano 2200 testów. Liczba osób na kwarantannie: 2902.

W powiecie mieleckim potwierdzono jedno nowe zakażenie. Dwie osoby wyzdrowiały. Wykonano 122 testy. Liczba osób na kwarantannie: 148.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: mazowieckiego (22), dolnośląskiego (15), lubelskiego (13), małopolskiego (11), śląskiego (10), zachodniopomorskiego (10), łódzkiego (8), pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), podlaskiego (5), podkarpackiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), świętokrzyskiego (2) i opolskiego (1).

Resort poinformował jednocześnie, że trzy zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 3 zakażonych.

Łącznie od marca ub. roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 881 718 przypadków. Zmarły 75 222 osoby z COVID-19.

(PAP) ipa/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GucioGucio

9 8

3 -4 zgony, i to nie związane najpewniej Z najmodniejszym wirusem , a nasz rząd nadal utrzymuje stan epidemii. Bądź my poważni, to w jednym wypadku często niestety ginie więcej ludzi, i nikt z tego powodu nie zakazuje jazdy samochodem. Tu nie chodzi o nasze zdrowie, tu chodzi o likwidację wolności i swobód obywatelskim, oczywiście w imię rzekomego bezpieczeństwa.
11:46, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do i.d.i.o.t.ydo i.d.i.o.t.y

5 7

Nie obrażaj ludzi tych których już niema i tych którzy już tego wirusa przeszli ! Widocznie ty i twoja rodzina nie doświadczyła tego .Ale to wszystko przed tobą . 13:52, 21.07.2021


Nie Szczepcie Się !Nie Szczepcie Się !

7 6

Im mniej JANUSZY I GRAZYNEK na TERMACH I BASENECH tym więcej miejsca ! 13:18, 21.07.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ANTYANTY

4 2

W Hotelach dostępne będą pokoje z balkonami i widokami na Góry , Jeziora i Morze 13:28, 21.07.2021


GucioGucio

3 2

Gdybyś nie był skończonym chamem, który wyzywa mnie od idiotów, to pewnie wyrazilbym ci wyrazy współczucia. 16:02, 21.07.2021


GucioGucio

3 2

Moja odpowiedź odnosi się do człowieka, który uważa, że go otaczają sami idioci. Gratuluję mu wysokiej samooceny. 16:05, 21.07.2021


GŁUPKIGŁUPKI

4 7

SIEDZCIE STRACHLIWI W BUNKRZE DO KOŃCA ŚWIATA BO WAS WIRUS ZJE ;) 15:57, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eheehe

3 2

Póki co to ty siedzisz w piwnicy u mamy i piszesz brednie. 16:12, 21.07.2021


Niedzielski namalowaNiedzielski namalowa

4 3

Niedzielski bredzi, "przebadał" 185 osób i namalował "szczepienne" kółko

Uprzejmie proszę o nie opuszczenie felietonu po przeczytaniu tytułu, chociaż zdaję sobie sprawę, że dla wielu sam tytuł jest wystarczający powodem, aby się dalej nie katować. Cóż w tym takiego nowego i nadzwyczajnego, że Niedzielski kłamie, podaje statystyki z księżyca wzięte albo na podstawie w miarę wiarygodnych danych dokonuje prymitywnych manipulacji? Skala jest nowością! I nie chodzi o gigantyczną skalę kłamstwa, ale mikro „próbę badawczą”, która jest kpiną z każdej naukowej metodologii.

Zachęcam zatem do pełnej lektury i obiecuję, że prócz kolejnej demaskacji kłamstwa Niedzielskiego będzie sporo dobrej zabawy, do zrozumienia której potrzeba góra 12 lat życia i jakiegoś powszechnie dostępnego programu do rysowania wykresów kołowych.

Zacznę nie od Niedzielskiego, ale od wiceministra Kraski w tym samym Ministerstwie Zdrowia. Parę dni temu wzmiankowany przekazał opinii publicznej zatrważające dane dotyczące wariantu „Delta” w Polsce. Przy okazji przypomnę, że wariant „Delta” to nowa nazwa dla wariantu „indyjskiego”, który się nie sprzedał, a same Indie mają się świetnie i do wariantu się nie przyznają, podobnie jak kiedyś Czesi.

No dobrze, ale co powiedział Kraska? Podał „zawrotną” liczbę 185 osób zakażonych wariantem „Delta”. Słowa te padły w czasie wywiadu w TVP i były cytowane przez wszystkie media, w tym konkurencyjne telewizje, na przykład Polsat. Podkreślam raz jeszcze, 185 stwierdzonych przypadków wariantu „Delta”, czyli wielkość, której przy populacji liczącej 38 000 000 nie da się zmierzyć promilami. Do tych danych ani Kraska, ani Niedzielski nie podali liczby przetestowanych, w poszczególnych kategoriach wiekowych, jaki i okoliczności testowania. Dlaczego tego nie zrobili? Ponieważ kłamstwo ma być proste i rzucać się w oczy, a kółko podzielone na procenty w „PowerPoint”, takie właśnie jest.

Zadajmy sobie pytanie, kto w tej zgłasza się na testy? Zachorowań praktycznie nie ma, czyli nie są to głównie zlecenia POZ-etów napędzanych dodatkami „kowidowymi”, poza tym wykrycie „Delty” wymaga dodatkowych testów, których się na NFZ nie zleca. Druga grupa, która stanowi zdecydowaną większość, to osoby udające się na urlopy za granicę i inne wyjazdy służbowe, czyli jak się brzydko mówi „ludzie w wieku produkcyjnym”.

Nie znając danych szczegółowych, które Niedzielski i Kraska na potrzeby swoich kłamstw ukryli, w ciemno można założyć, że około 70% testów pod „Deltę” wykonano w grupie do 39 roku życia. Takich akcji rządowi propagandyści przeprowadzili już mnóstwo, patrz „testowanie” górników i wesel w nowosądeckim. Pomijając sam rozkład testów, o tym, że mamy do czynienia z hucpą nie nauką, świadczy wyłącznie jeden parametr. Wyciąganie jakichkolwiek wniosków na podstawie 185 przypadków rzekomo stwierdzonych, co też jest jedną wielką wątpliwością, to czysta szarlataneria biorąc pod uwagę takie czynniki jak: pandemia i 38–milionowa populacja.

Niedzielski wie, że robi z siebie „mądrego inaczej”, przecież jakieś studia skończył, dysponuje nawet, o zgrozo, tytułem naukowym. Nie ma takiej możliwości, żeby podobne „badanie” przeszło licealiście, co dopiero studentowi [bold mój, jak i pozostałe. Prof. M. Dakowski] , ale profesor i minister dla potrzeb propagandowych sprzeda każdą brednię i każdą żenadę. W grupie poniżej 39 rokuj życia jest najmniejsze zainteresowanie „szczepieniami” i to jest jedyny powód rysowania śmiesznych kółek przez asystentów Niedzielskiego. Jest teza i pod tezę dopasowuje się „argumenty”. Fakt, że ludzie się z tych żałosnych wysiłków śmieją, nie ma większego znaczenia. Program „szczepień” dogorywa i w związku z tym będą sięgać po takie i jeszcze bardziej żenujące „badania”.

Matka Kurka

https://www.kontrowersje.net/niedzielski-topi-sie-w-zenadzie-przebadal-185-osob-i-namalowal-szczepienne-kolko/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31750&Itemid=100 23:51, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%