Zamknij
REKLAMA

Polska Grupa Supermarketów zachęca do kupowania w osiedlowych sklepach

12:50, 27.03.2020 | P.C
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Polska Grupa Supermarketów apeluje o wspieranie drobnych, lokalnych przedsiębiorców i zachęca do zakupów w osiedlowych sklepach, by ograniczyć skutki pandemii.

- Apelujemy o wsparcie dla tysięcy małych polskich firm: sklepów i restauracji, których sytuacja jest coraz bardziej skomplikowana - czytamy w piątkowym komunikacie Polskiej Grupy Supermarketów (PGS).

- Wybierajmy lokalne osiedlowe sklepy spożywcze, które od wielu lat znajdują się w trudnej sytuacji, borykając się z niską marżą i konkurencją światowych korporacji. Wspierajmy lokalne usługi, których przyszłość zależy od lokalnych społeczności - wskazano.

Jak podkreślono, w tym krytycznym momencie waży się również przyszłość tysięcy mikro- i małych przedsiębiorców oraz ich pracowników, którzy codziennie starają się pełnić obowiązki, dostarczając nam swoje usługi i produkty.

Przypomniano, że rząd ogłosił wdrożenie wartej około 212 mld zł tarczy antykryzysowej, która ma złagodzić m.in. zdrowotne i ekonomiczne skutki pandemii. - Niestety, już dziś wiemy, że podjęte środki okażą się niewystarczające, by uchronić tysiące polskich firm przed upadłością oraz dziesiątki tysięcy osób przed utratą pracy - czytamy.

Projektami ustaw tworzących tarczę antykryzysową ma zająć się w piątek Sejm. Tarcza opiera się na pięciu filarach: obrona przed utratą miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycji publicznych.

Tarcza to zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według rządu jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.(PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ amac/

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AkoAko

3 1

Idzie pogoda ....po farby i impregnaty nie marnować czasu ......co tam wirus ....grunt to pomalować odświeżyć , a że apelują o rozsądek ? Co tam ..... 14:44, 27.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Jak tam w domu?Jak tam w domu?

0 0

Wszyscy zdrowi?. Coś nie styka jak widać... 16:37, 28.03.2020


keramkeram

2 2

Jak mieli kanikułe,to się nie troszczyli.Teraz, że nie może być dużo osób w markecie,to przypomnieli sobie,że istnieją małe osiedlowe sklepiki-ŻENADA. 18:16, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmoczekSmoczek

0 0

Na Smoczce małe osiedlowe sklepy wykończyła Spółdzielnia czynszami żeby chodzić do Stokrotki 19:57, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA