Zamknij
REKLAMA

Wracający do Polski na Wielkanoc muszą odbyć kwarantannę

15:03, 25.03.2020 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

- Wprowadziliśmy zamknięcie granic naszego kraju w związku z rozwojem epidemii w Europie i na świecie od 15 marca na 10 dni. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego ta decyzja została przedłużona o 20 dni, także granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte – poinformował w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Jak podkreślił, nie oznacza to oczywiście zamknięcia na przepływ towarów. - Absolutnie nie ma żadnych ograniczeń i wszelkie towary, które są niezbędne dla naszych obywateli dla naszego kraju płynnie przekraczają granice - zapewnił Mariusz Kamiński.

Zaznaczył też, że wprowadzono pewne nowe obostrzenia dot. przekraczania granic przez polskich obywateli pracujących na co dzień zagranicą.

- Od piątku te osoby, które będą przekraczały granice polską będą poddane rygorowi kwarantanny dwutygodniowej. Mają dwa dni ci obywatele, żeby ustabilizować swoją sytuację zawodową, mogą zostać pod drugiej stornie granicy, mają czas na wynajęcie tymczasowych kwater, być może pracodawcy ich będą w tym im pomocni. Natomiast musimy zaostrzyć pewne rygory sanitarne - powiedział Kamiński.

Dodał, że nie można dopuścić, żeby obywatele przyjeżdżający do Polski zwłaszcza z krajów, gdzie ten poziom zakażeń jest wyższy, niż w naszym kraju, mogli swobodny przepływać przez granice.

- Tylko do piątku osoby pracujące po drugiej stronie granicy mogą tę granicę swobodnie przekraczać- zaznaczył Kamiński. (PAP)

Przedłużenie zamknięcia granic oznacza, że osoby wracające do Polski na święta także będą objęte kwarantanną i ich udział w rodzinnych spotkaniach zostanie wykluczony. Kwarantanna jest nakładana na każdego, kto zetknie się z osobą w niej już przebywającą.

akuz/ robs/ P.C

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAButy damskie - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (1)

Już to widzę...Już to widzę...

2 0

... jak zainteresowani będą przestrzegać zasad, a także ich rodziny. Pewni ludzie nie są w stanie zrozumieć czegoś poza swoją perspektywą i im dziękuję za coraz śmielej panoszące się dziadostwo. 22:30, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone