Zamknij
REKLAMA

Specjalna nagroda prezydenta Andrzeja Dudy dla Podkarpacia. Za co?

08.58, 19.11.2022 mb Aktualizacja: 10.16, 19.11.2022
Fot. UMWP
REKLAMA

Tradycyjnie podczas gali Nagrody Gospodarczej Prezydenta przyznawana jest nagroda specjalna. W tym roku otrzymało ją Województwo Podkarpackie, a Prezydent docenił innowacyjny charakter naszego regionu oraz ofiarną pomoc jaką mieszkańcy województwa nieśli swoim sąsiadom z Ukrainy.

Statuetkę z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, a zgromadzona publiczność doceniła to wyróżnienie oklaskami na stojąco.

- Nagroda specjalna za tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości innowacji w dziedzinach lotnictwa i kosmonautyki, informacji i telekomunikacji, motoryzacji i jakości życia. Za wiele pilotażowych aktywności, a także jako docenienie mieszkańców, organów administracji rządowej i samorządowej za pomoc Ukrainie na bezprecedensową skalę  - usłyszeliśmy w uzasadnieniu.

- Nagrodę odebraliśmy z panią wojewodą, ale to wyróżnienie dla całego województwa przede wszystkim za ofiarną i bezinteresowną pomoc jaką nasi mieszkańcy spontanicznie udzielali i wciąż udzielają Ukraińcom. Jesteśmy bardzo miło i pozytywnie zaskoczeni przyznaniem tej nagrody. Od lat znajdujemy się w czołówce innowacyjnych województw. Mamy kreatywnych przedsiębiorców, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań, sięgają po dofinasowania, a ostatni festiwal start-upów tylko to potwierdził – powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.   

Wśród nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta znalazły przedsiębiorstwa z Podkarpacia: w kategorii „Lider MŚP” - firma Cadway – Automotive z Jasionki, która zajmuje się projektowaniem elementów nadwozi samochodowych oraz Huta Stalowa Wola w kategorii „Badania+Rozwój”.   

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełensky w trakcie wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie podpisał dekret w sprawie nadania Rzeszowowi honorowego tytułu Miasta-Ratownika. Dziś tytuł ten Prezydent RP przekazał na ręce Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%