Zamknij
REKLAMA

RCB ostrzega przed silnym wiatrem. Warto zabezpieczyć rzeczy na zewnątrz

15:14, 16.01.2022 | PAP
REKLAMA

RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w poniedziałek. - Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu, zabezpiecz wolno stojące rzeczy - radzi w alercie rozesłanych do mieszkańców.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w formie wiadomości SMS alert o treści: Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.

Ostrzeżenie - jak informuje RCB - zostało początkowo wysłane do mieszkańców 10 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego.

Jednak ze względu na zmieniającą się dynamikę zjawiska, Alert RCB został rozszerzony na pozostałe województwa i objął cały kraj.

Porywy wiatru mogą osiągać 110 km/h.

Również MSWiA - w związku z możliwą niebezpieczną sytuacją pogodową - przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przebywania na zewnątrz. - Śledź komunikaty RCB i RSO oraz lokalnych mediów, zabezpiecz przedmioty ze swojego miejsca zamieszkania, które mogłyby został porwane przez wiatr, nie parkuj pojazdu pod drzewami, przy rusztowaniach, tablicach i innych konstrukcjach - radzi na Twitterze resort.

[ZT]67372[/ZT]

(PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

kos/ mir/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%