Zamknij
REKLAMA

Marszałek: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia coraz bliżej

14:16, 05.01.2022 | ks / za UMWP
Skomentuj Władysław Ortyl ,marszałek woj. podkarpackiego. Fot. UMWP
REKLAMA

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął projekt programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027. To nowy program dla województwa podkarpackiego, dzięki któremu do regionu trafi aż 2 mld 181 mln euro. Tę dobrą informację przekazał na konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl.

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął projekt regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.

- Przed nami konsultacje, które są obowiązkowe, zapisane w ustawie i muszą trwać minimum trzydzieści pięć dni. Trafią one do środowisk samorządowych, organizacji społecznych oraz gospodarczych. Poprzez konsultacje społeczne chcemy pozyskać opinie, uwagi i propozycje z tych wszystkich środowisk, po to żeby ten program był jak najbardziej dopasowany do potrzeb mieszkańców województwa, do potrzeb społecznych i gospodarczych, a także do potrzeb przedsiębiorców i partnerów społecznych oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, aby w konsultacjach mogli wziąć udział wszyscy, którzy poczuwają się do obowiązków obywatelskich - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

ZOBACZ WIDEO:

Zarząd województwa skierował projekt do konsultacji społecznych, które potrwają do 4 lutego 2022 roku. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w Rzeszowie 14 stycznia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce. Kolejne będą miały miejsce w Przemyślu, Krośnie i w Tarnobrzegu. Dodatkowo 2 lutego 2022 roku za pośrednictwem stron internetowych i kanałów w mediach społecznościowych urzędu marszałkowskiego odbędzie się wysłuchanie publiczne, w którym będą mogli wziąć udział zainteresowani mieszkańcy województwa podkarpackiego.

W ramach nowego programu budżet środków unijnych dla województwa podkarpackiego wyniesie 2 mld 181 mln euro. Będą się składać na niego zarówno środki z Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 mld 634 mln euro oraz środki z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w wysokości 547 mln euro. Podkarpackie zajmuje tym samym 5 miejsce w kraju pod względem wysokości przyznanego wsparcia dla programów regionalnych. Porównując do perspektywy finansowej 2014-2020, region otrzyma ponad 67 mln euro więcej, pomimo znaczącego spadku pomocy skierowanej dla Polski.

- Program regionalny jest dwufunduszowy. Są w nim zarówno te inwestycje twarde finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jak: drogi, kanalizacja, wodociągi, infrastruktura związana z odnawianymi źródłami energii, kwestie związane z kulturą, turystyką, rozwojem przedsiębiorczości, ale również projekty miękkie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, czyli: włączenie społeczne, kwestie usług zdrowotnych, czy aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych  wszystko to będzie realizowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia - mówiła sekretarz stanu Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dodając: Wachlarz inwestycji w ramach Funduszy Europejskich dla Podkarpacia jest bardzo szeroki, dlatego też ważny element konsultacji, czy wysłuchania publicznego jest istotny z punktu widzenia inwestowania tych środków i rozwoju całego województwa podkarpackiego.

W związku z rozwijającym się w Europie trendem w ramach tzw. Europejskiego Zielonego Ładu, najbardziej oczekiwanymi projektami z punktu widzenia Komisji Europejskiej będą inwestycje wspomagające ochronę środowiska. Dlatego w podkarpackim programie to właśnie na  przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatycznych, ochronę środowiska, efektywność energetyczną oraz odnawialne źródła energii została zaplanowana jedna z najwyższych kwot, tj. ponad 500 mln euro.

Kolejną bardzo ważną dziedziną, która w ramach nowej perspektywy finansowej może uzyskać znaczące wsparcie finansowe jest edukacja. Dlatego właśnie w ramach programu szczególny nacisk zostanie położony na tworzenie i wyposażenie nowoczesnych pracowni robotycznych oraz naukę programowania.  Łącznie na ten cel w programie regionalnym przewidziano aż 20 mln euro.

O wsparcie w ramach FEP będą mogli starać się, podobnie jak w latach ubiegłych, zarówno przedsiębiorcy, samorządy, szkoły, szpitale, jak i instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia reprezentujące różne dziedziny życia.

Wojciech Magnowski, dyrektor departamentu Zarządzania RPO w urzędzie marszałkowskim przybliżył nowy program regionalny. - Ze środków EFRR dofinansowaniem objęte zostaną inwestycje w zakresie: działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej przedsiębiorstw, rozwoju klastrów, e-usług publicznych, rozwoju OZE, efektywności energetycznej, przystosowania do zmian klimatu, ochrony terenów cennych przyrodniczo, retencji wody, gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej, regionalnej infrastruktury transportowej i taboru oraz mobilności miejskiej, a także inwestycje w kierunku wzmacniania gospodarki o obiegu zamkniętym.- mówił dyrektor Magnowski.

Wsparcie obejmie ponadto obszar edukacji wszystkich szczebli i skoncentruje się na poprawie warunków kształcenia i wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, a także pomoce dydaktyczne. Uwzględniając rosnącą rolę Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w profilaktyce i opiece nad pacjentami (w tym pacjentami z chorobami przewlekłymi) oraz stopniowe odchodzenie od systemu skoncentrowanego na lecznictwie szpitalnym ze środków programu wspomagany będzie ten obszar.

Planowane są także działania dedykowane poprawie dostępności infrastruktury dla osób z niepełnosprawnościami. Doceniony zostanie również wysoki potencjał sektora kultury i turystyki w regionie. W perspektywie 2021-2027 będzie kontynuowane wsparcie rozwoju terytorialnego z wykorzystaniem zintegrowanego podejścia.
Wszystkie inwestycje realizowane w Priorytecie 6. Rozwój Zrównoważony Terytorialnie będą musiały być wdrażane poprzez instrumenty terytorialne: Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) lub Inne Instrumenty Terytorialne (IIT).

Ze środków EFS+ planowane jest aktywne wsparcie osób pozostających bez pracy w szczególności młodych, ubogich pracujących, odchodzących z rolnictwa, a także planujących otworzyć swój pierwszy biznes. Dzięki temu zostaną wzmocnione ich kompetencje w celu budowania stabilnych miejsc pracy.

Wsparcie otrzymają także osoby starsze i potrzebujące pomocy w codziennym funkcjonowaniu poprzez usługi społeczne i zdrowotne zgodnie z procesem deinstytucjonalizacji tj. przejścia od opieki instytucjonalnej do opieki świadczonej na poziomie społeczności lokalnych. W dalszym ciągu będą tworzone i utrzymywane miejsca edukacji przedszkolnej, a także innowacyjne obszary tj. nauki programowania, robotyki, czy podnoszenia kompetencji uczniów w zakresie twórczego myślenia w związku ze zmieniającą się rolą szkoły.

W programie przewidziany jest także nowy instrument: Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) finansowany ze środków EFS+. Tym samym Lokalne Grupy Działania z terenu Podkarpacia uzyskają szerszy dostęp do środków unijnych, co przełoży się na skuteczniejsze rozwiązywanie potrzeb społecznych na poziomie lokalnym.

Kształt programu regionalnego FEP 2021-2027 obejmuje część infrastrukturalną i społeczną zaprogramowaną w 10 Priorytetach: Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka, Energia i Środowisko, Mobilność miejska, Mobilność i Łączność, Infrastruktura Bliżej Ludzi, Rozwój Zrównoważony Terytorialnie, Kapitał ludzki gotowy do zmian, Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność oraz Pomoc techniczna (finansowany z EFRR) i pomoc techniczna (finansowany z EFS+).

(ks / za UMWP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (44)

JanJan

25 18

Zaklinanie rzeczywistości przez pisuar...
Dopóki działa nielegalna izba dyscyplinarna pisuar może tylko pomarzyć o pieniądzach....
Niestety również my gorszego sortu na tym cierpimy przez *%#)!& upór pisuaru a szczególnie przez fanatyka swojego nosa Ziobrę... 14:41, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

J.K.J.K.

7 0

Artykuł niby nowiuteńki.
Większość jeszcze nie zdążyła z negatywnymi komentarzami. 14:43, 05.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

J.K.J.K.

4 0

Jak widać z przepowiednią spóźniłem się o całe 2 minuty. 14:47, 05.01.2022


MinisterMinister

1 2

Wszyscy zajęci wyliczaniem ile stracą na pisowskim nieładzie. 21:03, 09.01.2022


J.K.J.K.

2 0

Do "Minister"
Publicznie zadeklaruj, że kwotę którą zyskasz będziesz co miesiąc przekazywał na cele dobroczynne np. na Stal, każda złotówka się przyda. No chyba, ze jesteś zwykłym nierobem lub milionerem - w tych przypadkach bardzo Cię przepraszam. 19:08, 10.01.2022


DocentDocent

31 16

A jakie maja być komentarze pod propagandową agitką PiS? Państwo zadłużone po uszy, wojna ze wszystkimi dookoła, brak jakichkolwiek kadr do rządzenia i do tego staruszek, który nigdy nie miał kontaktu z realnym światem, udzielnym władcą. Widzisz jakieś pozytywy? 15:23, 05.01.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

J.K.J.K.

4 8

Akurat w pewnym okresie czasu miałem kontakt z panem Ortylem i mogę Ci zaręczyć, ze miał większy kontakt z "realnym światem" niż Ty z DOCENTEM.
17:25, 05.01.2022


DocentDocent

4 2

Naprawdę myślisz, że mam na myśli Ortyla? 21:04, 05.01.2022


do j.kdo j.k

1 2

a założyłeś gume 21:51, 05.01.2022


J.K.J.K.

2 2

Jak pisząc "staruszek" masz na myśli pana Jarosława Kaczyńskiego to muszę Cię zmartwić w okresie po drugiej wojnie światowej były tylko trzy wybitne jednostki:
Karol Wojtyła (Jan Paweł II)
Lech Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Czy Tobie się to podoba czy nie, nie mam zamiaru w tym temacie z Tobą dyskutować.
W tym temacie możesz dyskutować z kim chcesz, mnie w dyskusję w tym temacie nie wciągniesz.
Niestety z tej trójki pozostała już tylko jedna osoba.
Tak dla informacji pomiędzy panem Władysławem a panem Jarosławem jest tylko 5 lat różnicy i nie sądziłem, że artykuł jest o Panu Ortylu a Ty będziesz się czepiał pana Kaczyńskiego.
18:33, 06.01.2022


atyPISioryatyPISiory

7 21

UE niema wyjscia kase musi dac,w przeciwnym razie PIS zawetuje fundusz pozyczkowy w RE a nawet w ostatecznosci moze wypisac sie z pakietu klimatycznego.Niema kasy niema pakietu ale to za trudne dla was. 16:17, 05.01.2022

Odpowiedzi:10
Odpowiedz

AnoAno

7 3

Przestań pisać bzdury, Polskie veto nie będzie miało znaczenia. Po pierwsze PRAWORZĄDNOŚĆ. 17:06, 05.01.2022


J.K.J.K.

5 4

Do "Ano"
Czy Ty piszesz o "PRAWORZĄDNOŚCI" pokazywanej ostatnio z ulic Niderlandów czy jak wolisz z ulic miast holenderskich gdzie tamtejsza POLICJA (jakimś dziwnym trafem nie polska) pałowała demonstrantów (przeciwników szczenień) a BURKI (dla Twojej informacji pieski policyjne) tarmosiły HUMANITARNIE zębiskami demonstrantów. Pies przyssał się z dużą czułością do ręki demonstranta a policjant wykonywał masaż pałą po plecach tego demonstranta taż humanitarnie i PRAWORZĄDNIE. Demonstrant miał pełnię szczęścia - zęby psa w ręce a pałę policyjną na plecach - prawie pełnia szczęścia i rozkoszy. To wszystko odbywało się dziwnym trafem w PRAWORZĄDNEJ HOLANDII a nie w POLSCE gdzie na każdym kroku brak jest PRAWORZĄDNOŚCI (według Twojej mądrości). Moja rada spróbuj znaleźć i oglądnij sobie te filmy - w przestrzeni publicznej nic nie ginie - bardzo pouczające dla osób takie jak Ty. 18:02, 05.01.2022


do j.kdo j.k

3 3

odezwał się rządowy burek jak już piszesz to pisz że nie przeciwnicy szczepionek tylko jednego preparatu który jest w fazie eksperymentu za które producenci i rządy nie biorą odpowiedzialności, tam przynajmniej ludzie są świadomi i mają jaja , a nie zastraszeni i zachipnotyzowani jak my przez rezimowe mendia 21:50, 05.01.2022


J.K.J.K.

3 2

Do internauty podpisanego "do j.ką
Odezwał się ekspert szkolony przez TVN, Gazetę Wyborczą i obce portale internetowe. Jestem pewien, że gdybyś to Ty uczestniczył w manifestacji w Polsce, nieważne w jakiej sprawie, legalnej czy nielegalnej i pies policyjny by Cię tak potraktował jak tego demonstranta na ulicach Holandii to dzisiaj z Tuskiem i całą otoczką z PO i Lewicy byłbyś w UNI (Brukseli) u Fransa Timmermansa i wypłakiwalibyście się w jego rękaw, jakie straszne rzeczy dzieją się w Polsce (no chyba, żeby ząbki pieska odcisnęły takie piętno i leżałbyś w szpitalu a chirurg robił by Ci niezbędną kosmetykę). Piszesz, że tamci demonstranci mają jaja, ale czy po interwencji tych piesków dalej mają to wątpię. Piszesz do mnie "odezwał się rządowy burek" - już któremuś tłumaczę, że z rządem ani z żadną partią polityczną nigdy nie miałem nic wspólnego i dlatego mam ten komfort, że mogę pisać co chcę i nie jestem ubezwłasnowolniony, nikt mi za to nie płaci i nie jestem na niczyich usługach ani nie wykonuję poleceń służbowych.
Piszesz też " a nie zastraszeni i zachipnotyzowani jak my przez rezimowe mendia" (przepraszam za ortografię ale ja tylko skopiowałem Twoje wypociny - kłania się bardzo nisko PANI POLONISTKA) - nie rozumiem Cię po co oglądasz reżimowe media, kto Cię zastrasza, kto Cię hipnotyzuje - strasznie dużo niewiadomych świadczących o chwiejności i braku własnego zdania w wielu kluczowych sprawach.
Tak na koniec to się tylko zastanawiam kto Ci za to płaci, kto Ci nakazuje to pisać, kto Ci nakazuje obrażać innych. CZY TO JEST MIELECKA ODMIANA SOKU Z BURAKA? 17:56, 06.01.2022


astroastro

0 1

Przekaz z Nowogrodzkiej dotarł już do Mielca,, wszystko wina Tuska,, 11:17, 07.01.2022


J.K.J.K.

3 1

Do "astro"
Gdybyś przeczytał mój wpisę jak wyżej ze zrozumieniem to w nim jest napisane jak byk "jestem niezależny". A to czy wszystko jest wina Tuska czy to wszystko jest zasługa Tuska to jest to mi zupełnie obojętne. Przeraża mnie to jednak to, że jak jeden z Was napisze:
PIS = drożyzna
PIS - sfałszował wybory
PIS - jest winny za podwyżkę gazu
PIS - jest winny za podwyżkę prądu
PIS - odpowiada za brak praworządności (nawet w Holandii i Francji)
PIS - nie szanuje kobiet (nawet tych co krzyczą j.... PIS)
to wszyscy pozostali jak papugi piszą to samo. 14:48, 07.01.2022


do j,konfidentado j,konfidenta

0 3

szczeka burek szczeka funkcjonariusz PiSowski a kto podpisał CO2 w Brukseli jak nie wasz rabin mohrawiecki ( były doradca gospodarczy ryżego) i czego nie rozumiesz w mendiach rezimowych (analog/m e n d a/y) inteligenciku. A kto niby odpowiada za podwyżki prądu, gazu,i mandatów szalejącej inflacji pewno Putin?!?! to twoja ukochana partyja która rządzi już 7 lat, a no prawda za wszystkim stoi UE w/g właśnie TVP,TNV,Polsat tylko że zyski czerpie nierząd POLINski. A co do TVN to należy do stanów złajdaczonych uwielbianych przez twoich chlebodawców. I nim kogut nie zapieje trzy razy znowu się wypszeż swego pana ''przecie jestem niezależny'' 17:31, 08.01.2022


J.K.J.K.

1 0

Do internauty podpisanego "do j,konfidenta"
Mam dla Ciebie parę spraw:
- dwa główne podpisy odnośnie emisji CO2 złożyli:
2008 rok Donald Tusk
2012 rok Ewa Kopacz i zaraz po przylocie z Brukseli powiedziała "JESTEM PEWNA, ŻE PRĄD DO
ODBIORCY INDYWIDUALNEGO ZDROŻEJE" i tu powiedziała prawdę ale wtedy sufler czy suflerka podpowiedziała jej pani premier nie zdrożeje - sądzę,że te ujęcia powinieneś pamiętać no chyba, że masz pamięć wybiórczą co się zdarza u takich asów jak Ty. Nie jestem taki ograniczony jak Ty i wcale moimi idolami nie jest TVN ani Stany Zjednoczone. Swoje poglądy należy modyfikować w zależności od sytuacji międzynarodowej i krajowej w sytuacji gdy człowiek nie ma prikazu partyjnego. Ty tego nigdy nie zrozumiesz w swoim zacietrzewieniu. Co do pozostałej treści Twojego wpisu to ani "SMIESZNO ANI STRASZNO" a tym bardziej logicznie i nie ma co komentować. A jak byś chciał wiedzieć to za podwyżki za gaz i prąd odpowiadają: Niemcy, Unia, Rosja (ale tylko wykorzystując współdziałanie z Niemcami) oraz ze strony Polskiej te dwie osoby wymienione na wstępie mojego wpisu. Czytając Twój wpis dochodzę do wniosku, że obrażanie innych to Twój jedyny cel.
A tak już całkiem na marginesie bardzo ni lubię osób podpisujących się tak jak Ty czyli: "do j,konfidenta" z tego prostego powodu, że i tak każdy z nas pisze prawie anonimowo ale lubię jak ktoś piszący obierze sobie jakiś prosty podpis i przy każdym wpisie go stosuje. Wtedy chociaż symbolicznie wiem z kim dyskutuję - a mam już parę osób z którymi nie podejmuję dyskusji bo to są przypadki nieuleczalne i żadna forma dialogu nie ma sensu. Może jesteś jedną z tych osób i gdybyś stosował jakiś jednakowy symbol podpisu to nie tracił bym niepotrzebnie czasu. 21:14, 09.01.2022


kokos kokos

0 0

Nie karmcie trolla. 19:02, 12.01.2022


J.K.J.K.

1 0

Do "kokos"
No cóż:
-brakło polecenia partyjnego
-brakło sponsora aby finansować dalsze wpisy
-brakło polecenia służbowego
-brakło rozumku i pustka w główce do czego tu by się można przyczepić
-brakło polecenia kogo tu można ugryźć
-brakło polecenia komu tu można naubliżać i poniżyć
-brakło polecenia komu trzeba każdą głupotę i każdą bajkę wcisnąć
-brakło polecenia jaki temat narzucić aby lud z wypiekami na twarzy te opowiastki łykał
-brakło polecenia aby przygotowywać lud do narzucenia dominacji UNIJNEJ (niemieckiej) w Polsce.
Dalsza dyskusja z mojej strony na tym forum jest bezsensowna.
Pozdrawiam uczestników forum niezależnie od tego czy nazywają mnie "konfident" i tych co potrafią trzeźwo i z sensem oceniać sytuację w Polsce, Europie i Świecie albo potrafią sensownie bronić swoich przekonań. Bardzo irytuje mnie sytuacja gdy zobaczę jakiś wpis np. Interii a za chwilę metodą "kopiuj", "wklej" widzę ten sam wpis w różnych innych miejscach - rozpacz - kompletny brak samodzielności. No chyba, że teraz są takie zasady z centrali nadchodzi prikaz i regiony mają to puszczać u siebie. Może jestem staroświecki i zacofany ale w pewnym wieku już nie można zmienić zasad na potrzebę chwili, przemiana musi następować z wewnętrznego przekonania. 22:56, 12.01.2022


Zawisza1Zawisza1

17 9

No panie Marszałku skoncz waść opowiadać bajki nie macie kasy i tylko a ten z Nowogródzkiej już mu czas na emeryturę chyba jak i Krystyna ,Piotrowicz,,terlecki to już demencja starcza Parkinson alchajmer i schorzenia starcze po prostu dowidzenia 17:28, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K-2K-2

12 4

Ja już nierozumiem czy p. Ortyl jest marszałkiem Podkarpacia jako krainy geograficznej czy marszałkiem województwa podkarpackiego 17:34, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bajeczki Bajeczki

20 4

wyszedł i bajki opowiada.... 18:51, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

łże jak łże jak

12 4

rabin mohrawiecka tez obiecal 770 mld ( BILION zł) ale UE wstrzymała , tylko mało kto wie że to jest następna pożyczka PiSraelskiego nierządu obarczającego polski naród na 30 lat. W/g unii polska jest zadłużona na 5 bilionów zł 21:15, 05.01.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

J.K.J.K.

2 3

ŁŻE JAK - "łże jak" 18:02, 06.01.2022


do j.kundlado j.kundla

1 1

prawda w oczka kole judaszu 17:35, 08.01.2022


J.K.J.K.

1 1

Do internauty podpisanego "do j.kundla"
Piszesz judasz - jak jesteś taki cwany to zawsze pisze się przez DUŻE "J" nieważnie czy chcesz kogoś obrazić czy nie. Brak podstawowej wiedzy nie zwalnia Cię z pisania bzdetów. Teraz parę słów do "łże jak" i do Ciebie też bo jak widzę bardzo go popierasz. Co do aktualnej działalności UNI to się z Tobą zupełnie zgadzam nie taka była wola architekta projektu integracji europejskiej Roberta Schumana. To co teraz z UNI zrobiły Niemcy z Europejską Partią Ludową pod przewodnictwem Donalda Tuska woła o poste do nieba. Piszesz "W/g unii polska jest zadłużona na 5 bilionów zł". Gdyby tak było to Polska już by była sprzedana a najlepszym przypadku polska opozycja piała by o tym fakcie na każdy spotkaniu. Jak byś dobrze słuchał to pan premier Morawiecki powiedział też "POLSKA BEZ TYCH PIENIĘDZY SOBIE PORADZI". A tak już całkiem na marginesie bardzo ni lubię osób podpisujących się tak jak WY czyli: "do j.kundla" lub "łże jak" z tego prostego powodu, że i tak każdy z nas pisze prawie anonimowo ale lubię jak ktoś piszący obierze sobie jakiś prosty podpis i przy każdym wpisie go stosuje. Wtedy chociaż symbolicznie wiem z kim dyskutuję - a mam już parę osób z którymi nie podejmuję dyskusji bo to są przypadki nieuleczalne i żadna forma dialogu nie ma sensu. Może jesteście jednymi z tych osób i gdybyście stosowali jakiś jednakowy symbol podpisu to nie tracił bym niepotrzebnie czasu. Jestem prawie pewien, że osoby podpisane "do j,konfidenta" i "do j.kundla" to ta sama osoba. Jednej i drugiej osoby (albo tej samej osoby) nie mam zamiaru komentować. Zbliżenie się do poziomu Tych osób byłoby rzeczywiście skundleniem się. 20:00, 10.01.2022


kokos kokos

0 1

Jarek spokojnie bo ci żyłka pęknie :D 18:59, 12.01.2022


J.K.J.K.

1 0

Do internauty podpisanego "kokos"
Już parę razy na różnych forach tłumaczyłem Wam piszących służbowo, z Jarkiem nie mam nic wspólnego. Choć muszę przyznać, że bardzo mi pochlebiacie porównaniem do pana Jarosława Kaczyńskiego. Porównanie to mnie nie obraża jak sugerujecie. Myślcie jednak logicznie forum na HEJ MIELEC i sprawy wagi państwowej, które są domeną pana Jarosława, lepiej się nie przeceniać.
A teraz tak na marginesie przy okazji tego artykułu i przy odpisach do internauty podpisanego "antyPisiory" na twój ostatni wpis zadałem Ci parę prostych pytań i jakoś nie widzę odpowiedzi, ale już nie musisz tego robić bo dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Wasza dyskusja polega tylko na obrażaniu a nie na merytorycznej dyskusji. Normalna dyskusja to dla Was zbyt wysoki, nieosiągalny poziom, no ale polecenia służbowe, partyjne lub finansowe nie dopuszczają sprzeciwu i zupełnie to rozumiem. 14:50, 13.01.2022


XYZXYZ

10 4

To super był kiedyś taki film "Blisko, coraz bliżej" - świetny film tylko akcja jest rozwleczona na przestrzeni 80 lat to ja już chyba nie dożyję, może moje wnuki - o kurła nie mam wnuków, no i co teraz bedzie? 21:16, 05.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

xyzxyz

3 0

to film o patriotyzmie rodzin polskich żyjących od zaborów po wojny światowe ale skad masz to wiedzieć skoro twoje państwo powstało w 1948 roku 22:43, 05.01.2022


XYZXYZ

2 0

do filmu i treści nic nie można mieć bo film był świetny aluzja była do właśnie czasu na przestrzeni którego dzieje się akcja, ale co ty możesz o tym wiedzieć jak kończyłeś gimnazjum i nie rozumiesz sarkazmu z obietnic polityków 16:58, 06.01.2022


most w rzochowie!!!most w rzochowie!!!

3 0

to dobra wiadomosc bo moze w koncu wezma sie za most w rzochowie ktory troche odkorkuje Mielec 01:41, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

DUDUŚDUDUŚ

8 0

Szkoda się nawet denerwować . I tak Mielec nic nie dostanie , albo jakieś ochłapy . Jak śpiewała Beata Kozidrak z Bajmu .:
Co mi Panie dasz w ten niepewny czas ? Kilka starych szmat , bym na tyłku siadł !

Wszystko i tak pójdzie na oś północ - południe od Rzeszowa . Czyli Stalowa Wola , Rzeszów , Krosno i miejscowości znajdujące się na tej trasie . 03:26, 06.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

J.K.J.K.

1 0

Dla Beaty Kozidrak to trzeba budować strasznie szerokie drogi i to jeszcze z prowadnicami. 18:07, 06.01.2022


Jacek Jacek

7 0

Trochę rzetelności! Może i pensje spadły, ale uczciwie trzeba powiedzieć, że poszedł w górę gaz, prąd i żywność 16:58, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PEGASUS PEGASUS

2 0

Kacper z Józkiem załatwiom u Warchoła 19:54, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Artur WilkArtur Wilk

7 2

Marszałek Ortyl od jakiegoś czasu zmienia chyba stanowisko na NACZELNY BAJKOPISARZ I PROPAGANDZISTA PODKARPACIA....... 08:20, 07.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ortyl i most rzochowortyl i most rzochow

1 1

Ponoc ortyl jeszcze w tym roku zacznie budowe mostu w rzochowie oraz dokonczy obwodnice ktora bedzie przecinac rzochow az do piatkowca albo dalej 05:26, 09.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

J.K.J.K.

1 0

Jak będziesz miał taką potrzebę to ponoć jeszcze w tym roku babka będzie dziadkiem. 11:40, 10.01.2022


remrem

1 0

Niech WORD filie zrobi w mielcu bo z dziecmi
jezdzimy na zadupia aby zdawały.Taki tarnobrzeg nie jest juz województwem a ma. 16:58, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

J.K.J.K.

1 0

Czego wymagasz od włodarzy Mielca ciężka praca to dla Ciebie i innych Tobie podobnych ONI SĄ OD RZĄDZENIA. Musisz przyznać, że łatwiej sprzedać parking przy dawnym TESCO niż na jego części wydzielić plac manewrowy. Przecież nad takimi sprawami trzeba myśleć i działać. Łatwiej jest myśleć jak tu zarobić i się nie narobić. Mielczanie myśleć przy następnych wyborach, chodzić na spotkania i pytać o plany na przyszłość po wygraniu wyborów. 18:52, 13.01.2022


rzochowianinrzochowianin

0 0

Panie Marszałku co z tym obiecanym mostem w Rzochowie ile lat będziemy czekać 17:30, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%