Zamknij
REKLAMA

Zatrzymali 9 nielegalnych automatów do gier

15:52, 06.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali wspólnie ze Strażą Graniczną 9 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku podkarpacka KAS zabezpieczyła ponad 300 tego typu urządzeń.

Funkcjonariusze prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu na terenie Sanoka i Brzozowa.Podczas  kontroli trzech lokali zabezpieczono 9  nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu.

Tylko na terenie powiatów jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego od początku roku funkcjonariusze KAS zatrzymali blisko 40 automatów do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. W skali całego województwa liczba zatrzymanych przez KAS  nielegalnych automatów przekroczyła 300 urządzeń.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nielegalne praktyki hazardowe można zgłaszać za pomocą Krajowego Telefonu Interwencyjnego: 800 060 000 lub drogą e-mail: [email protected]

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%