Zamknij
REKLAMA

Nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa i... gotówka w pralce [WIDEO]

12:00, 08.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej zatrzymali funkcjonariusze podkarpackiej KAS podczas przeszukania jednej z posesji w powiecie przeworskim (woj. podkarpackie). Funkcjonariusze wykryli także gotówkę, schowaną w pralce.

W  związku z podejrzeniem przechowywania na jednej z posesji w powiecie przeworskim znacznych ilości towarów pochodzących z przemytu , funkcjonariusze KAS  przeszukali to miejsce.

Na miejscu zastali właściciela posesji , 58-letniego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu postanowił zabarykadować się w domu. Po wejściu do środka funkcjonariusze obezwładnili agresywnego mężczyznę. Jego zachowanie potwierdziło wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy.

Zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych przechowywane były znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kartonowe pudła i plastikowe opakowania wypełnione były papierosami i krajanką tytoniową. Łącznie zabezpieczono  prawie 12 tysięcy paczek papierosów oraz 42,3 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy. 

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze wykryli  także gotówkę w różnych walutach, o łącznej równowartości  ponad 21 tys. złotych. Pieniądze  schowane były w pralce.Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.  Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. złotych z tytułu nieuiszczonych należności celno-podatkowych.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%