Zamknij
REKLAMA

Nie zgłosił wwożonych do Polski pieniędzy. Sporo go to kosztowało

13:19, 23.01.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

W Oddziale Celnym w Medyce stawił się 19-letni obywatel RP, który zgłosił przewóz 6 tys. euro. W wyniku kontroli celno-skarbowej funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w  Medyce ujawnili dodatkowe 24 tys. euro, które zostały pominięte w zgłoszeniu.

Podejrzany przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem kary grzywny wpłacił kwotę 5 tys. złotych oraz zryczałtowane koszty postępowania sądowego w kwocie 216 zł. To pierwsze w tym roku ujawnienie niezgłoszonych dewiz w Oddziale Celnym w Medyce.

Warto pamiętać, że niedopełnienie obowiązku zgłoszenia przywozu do Polski środków płatniczych lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych, podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RRRRRRRRRR

13 3

Dziwić się jak państwo kładzie łapy na każdej złotówce bo rozdaje na prawo i lewo a pieniądze na drzewach nie rosną :) sam jestem przekonania że trzeba ukrywać ile się da, jawnie tylko minimum ? 14:37, 23.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kolokolo

5 3

Przecież to nie tylko u nas tak jest na każdej granicy każdego państwa jest że można mieć przy sobie tylko legalnie jakąś część pieniędzy a jak limit zostanie przekroczony to masz problem chyba że wcześniej zgłosisz to zapłacisz podatek tylko że to się nie opłaci więc nie pisz głupot że w naszym kraju trzymają łapę na kasie bo tak wszędzie tak jest 07:46, 24.01.2020


REKLAMA