Zamknij
REKLAMA

Kobieta oddała oszustom 100 tysięcy złotych!

13:40, 13.12.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

67-letnia mieszkanka powiatu dębickiego padła ofiarą oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od niej około 100 tysięcy złotych. Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że przed przekazaniem jakichkolwiek oszczędności, należy skontaktować się z osobą, do której mają one rzekomo trafić. Sprawcy żerują głównie na emocjach swoich potencjalnych ofiar.

Policjanci potwierdzają, że coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Jednak przestępcy nie pozostają w tyle i wciąż "ulepszają" swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze, zwłaszcza od seniorów. 

W minioną środę po godz. 8, do 67-letniej mieszkanki powiatu dębickiego zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Powiedziała, że córka kobiety spowodowała poważny w skutkach wypadek samochodowy. W zdarzeniu miał zginąć człowiek. Fałszywa policjantka oświadczyła, że córka może uniknąć aresztu po wpłaceniu określonej kwoty. Kobieta, nie podejrzewając oszustwa, przygotowała pieniądze. O wskazanej godzinie, na jednym z dębickich parkingów samochodowych, przekazała pieniądze w kwocie około 100 tysięcy złotych, mężczyźnie podającemu się za kuriera sądowego.

Do dwóch podobnych sytuacji doszło również wczoraj na terenie gminy Żyraków. Oszuści podając się w obu przypadkach za córkę, informowali o wypadku drogowym i o pieniądzach niezbędnych do zadośćuczynienia poszkodowanym. Tym razem mieszkańcy gminy Żyraków wykazali się czujnością i podczas rozmowy telefonicznej zorientowali się, że jest to próba oszustwa. 

Przypomnijmy. Przestępcy stosują różne metody, aby wzbudzić nasze zaufanie. Pod żadnym pozorem nie przekazujmy pieniędzy obcym. Wnikliwie weryfikujmy przekazane nam informacje. W razie wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji lub zadzwońmy na numer alarmowy 112

- Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności - przekazują policjanci.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

bmwbmw

0 0

Na co tej babie tyle pieniędzy,nie lepiej wnuczkom dać,złodziej teraz się cieszy. 21:31, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA