Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwy rowerzysta uciekał przed policją

20:37, 22.11.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 50-letniego rowerzystę, który jechał po chodniku bez wymaganego przepisami oświetlenia. Na widok radiowozu, kierowca jednośladu zaczął uciekać. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Kolbuszowscy policjanci z Referatu Ruchu Drogowego, zauważyli rowerzystę jadącego chodnikiem przy ul. Grunwaldzkiej w Raniżowie. Mężczyzna pomimo panującego zmroku nie posiadał żadnego oświetlenia. Funkcjonariusze polecili mu, aby się zatrzymał. Rowerzysta nie tylko nie zastosował się do polecenia funkcjonariuszy, ale zaczął uciekać przed radiowozem.

Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił rower i ucieczkę kontynuował pieszo. Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Raniżów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu.

Policjanci przypominają, że właściwe oświetlenie roweru nie tylko stanowi obowiązek, ale przede wszystkim gwarantuje widoczność i bezpieczeństwo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta powinien zadbać o właściwe oświetlenie z przodu - co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej oraz z tyłu - co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy czerwonej.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SetaSeta

4 0

Ale zaszczyt ze go złapali dobrze ze jak uciekał to go nie zastrzelili awans dostaja 05:47, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FghFgh

1 0

Brawo jak na dzikim zachodzie 12:45, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA