Zamknij
REKLAMA

Oszukiwał "na policjanta". 55-latek zatrzymany

13:03, 02.11.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna podejrzany o współudział w oszustwach na szkodę seniorów. We wtorek zatrzymali go rzeszowscy funkcjonariusze wyjaśniający przypadki oszustw popełnianych metodą "na policjanta". Rolą mężczyzny było odbieranie pieniędzy od osób starszych i przekazywania ich dalej. Zatrzymany współuczestniczył w oszustwach, do których doszło w Rzeszowie pod koniec września. Mężczyzna przyznaje się także do innych podobnych czynów, popełnionych na terenie całego województwa.        

Policjanci z rzeszowskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, wyjaśniali przypadki oszustów popełnionych metodą "na policjant" Do przestępstw doszło w Rzeszowie pod koniec września. Ofiarami oszustów padły wtedy trzy mieszkanki Rzeszowa. Dzwoniąc do pokrzywdzonych i podając się za policjantów, przekonali kobiety do przekazania pieniędzy na kaucje dla członków rodziny, którzy mieli spowodować wypadki. 

Pracujący nad sprawami funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Baligród. We wtorek policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali podejrzanego. Na podstawie postanowienia prokuratora zabezpieczyli również przedmioty mogące być dowodami w sprawie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Jak ustalili funkcjonariusze, zamieścił on w internecie ogłoszenie, że poszukuje pracy w charakterze kuriera. Na podany numer telefonu skontaktował się z nim nieznany mężczyzna i zlecił mu pracę. Zadaniem 55-latka było odbieranie pieniędzy od osób starszych i przesyłanie ich pod wskazany adres. Za swoją pracę dostawał wynagrodzenie i ewentualnie zwrot kosztów paliwa. Okazało się, że zatrzymany działał nie tylko w Rzeszowie. Odbierał wyłudzone pieniądze również w innych miejscowościach. 

Na chwilę obecną mężczyzna usłyszał zarzuty współudziału w dwóch oszustwach. Nadzorujący postępowanie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 55-latka. W środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora, mężczyzna w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem przypadków kolejnych oszustw. Przewidują, że mężczyzna może usłyszeć jeszcze nawet kilkanaście podobnych zarzutów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA