Zamknij
REKLAMA

Obóz żeglarski - doskonały sposób na udane wakacje dla nastolatka

11:32, 10.01.2022 | Materiał partnera

Nie ulega wątpliwości, że po całym roku nauki przyda się dziecku odpoczynek. Tylko jak zorganizować nastolatkowi fajne wakacje - takie, które pozwolą mu się zrelaksować, a jednocześnie dostarczą mu mnóstwo niezapomnianych wrażeń i umożliwią zdobycie cennych doświadczeń? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale godne uwagi są obozy żeglarskie - będącą świetną propozycją na aktywny wypoczynek z możliwością uzyskania uprawnień żeglarskich. Woda, rówieśnicy i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, połączone ze szkoleniem na żeglarza - brzmi zachęcająco? Dla niejednego nastolatka będzie to doskonała wakacyjna przygoda.

Szkolenia żeglarskie - krótka charakterystyka

Szkolenia na patent żeglarza odbywają się podczas dwutygodniowego rejsu. Jest to obóz żeglarski z PuntoVita, w trakcie którego jego uczestnicy uczą się od podstaw samodzielnie prowadzić jacht, pływając po jeziorach i zatrzymując się w portach i przystaniach. Mają więc możliwość zdobycia cennych doświadczeń oraz weryfikacji swoich umiejętności w różnych warunkach.

Warto dodać, że załoga jachtu liczy zaledwie 5-6 osób, co maksymalizuje komfort nauki i zapewnia wszystkim uczestnikom obozu indywidualne podejście instruktora. Szkolenie żeglarskie obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego.

Należy również podkreślić, że obóz żeglarski nie jest przeznaczony jedynie dla osób mających już jakieś doświadczenie w tej materii. Niezbędne podstawy uczestnicy obozu zdobywają w trakcie szkolenia, który jest prowadzony w bardzo przystępny sposób przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających bogate doświadczenie w żeglarstwie oraz pracy z młodzieżą.

Niezapomniana przygoda z opcją zdobycia patentu żeglarskiego

Propozycja pływania jachtem w kameralnym gronie rówieśników i nauka samodzielnego żeglowania, będzie niezwykle kusząca dla każdego nastolatka, szczególnie lubiącego wodę. Obóz żeglarski to okazja do zawarcia nowych przyjaźni oraz nauki czegoś nowego, a także odwiedzenia rożnych ciekawych miejsc. To doskonała przygoda, która z całą pewnością każdemu nastolatkowi dostarczy mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Dla osób mających wątpliwość, czy dobra zabawa nie zostanie zepsuta egzaminem końcowym, który trzeba zdać by otrzymać patent żeglarski, to trzeba podkreślić, że szkolenia żeglarskie są prowadzone w ciekawy i kompleksowy sposób, a zdobywana wiedza jest wykorzystywana w działaniu. Uczestnicy obozu nie mają więc problemów z poradzeniem sobie na egzaminie. A jego zdanie to z pewnością powód do dumy. uzyskanie patentu otwiera furtkę do spędzania wakacji w niezwykle atrakcyjny sposób - na jachcie. Wielu uczestników obozu odkrywa swoją pasję do żeglowania.

Warto również podkreślić, że podczas obozu żeglarskiego młodzi ludzie uczą się pracy w grupie, dyscypliny. To również doskonały sprawdzian ich cierpliwości i wytrwałości oraz szkoła nauki radzenia sobie w różnych warunkach atmosferycznych.

Profesjonalna szkoła żeglarstwa - jak jej szukać?

Obozy żeglarskie są organizowane przez szkoły żeglarstwa, posiadające odpowiednie uprawnienia do ich prowadzenia oraz będzie wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki. Będzie również zatrudniała instruktorów umiejących nawiązać kontakt z młodzieżą i posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w żeglarstwie oraz prowadzeniu szkoleń z tego zakresu. Ponadto będzie wyróżniała się doskonałą organizacją oferując ciekawe trasy rejsu szkoleniowego. Krótko mówiąc profesjonalizm w każdym calu. Tylko jak dokonać właściwego wyboru?

Warto dokładnie zapoznać się z ofertą danej szkoły żeglarskiej, sprawdzając jej uprawnienia i reputację na rynku. W dobie Internetu bez problemu znajdziemy opinie krążące na jej temat. Będą pomocne w wyrobieniu sobie swojego zdania o niej. Dobrze jest również zajrzeć do galerii danej szkoły, udostępnianej na stronie www lub w mediach społecznościowych. Zadowolone twarze uczestników, pojawiające się na kilu obozach będą dobrą jej rekomendacją.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%