Zamknij
REKLAMA

Jakie zalety posiadają systemy grzewcze CALEO?

10:16, 02.12.2021 | Materiał partnera

Ogrzewanie domu może przysporzyć nie lada kłopotów. Jednak wielu z nich można uniknąć, gdy wykorzysta się sprawdzone i ekonomiczne rozwiązania. Wielu inwestorów w swoich domach wykorzystało ogrzewanie firmy CALEO. Jakie są jego zalety? W jakich pomieszczeniach można je stosować? Oto ich krótka charakterystyka!

Montaż ogrzewania CALEO bez drogiego remontu

Folia i mata grzewcza od CALEO może zostać zainstalowana na podłodze bez konieczności jej dogłębnej rozbiórki. System ten montuje się tuż pod wierzchnią warstwą podłogi, którą stanowią panele, deski czy kamień.

Ogrzewanie CALEO możesz wykonać przy planowanej zmianie paneli czy płytek podłogowych. Nie musisz w tym miejscu dokonywać skomplikowanych prac budowlanych celem stworzenia miejsca na nową wylewkę cementową lub jastrychową. W porównaniu do wodnych wariantów ogrzewania podłogowego ten system nie wymaga kosztownego remontu.

Sterowanie temperaturą z poziomu smartfona

Inną ważną zaletą jest stworzenie indywidualny stref grzewczych. Do każdego pomieszczenia możesz dołączyć osobny termostat. Komunikacja urządzeń BVF 801 odbywa się poprzez sieć bezprzewodową, a dostęp do ich sterowania uzyskuje się przez WI-FI. Ogrzewanie CALEO stwarza warunki umożliwiające dopasowanie temperatury w każdej strefie do indywidualnych potrzeb domowników. Wystarczy szybkie ustawienie żądanych wartości w aplikacji, a termostaty reagują błyskawicznie.

Te same odczucia grzewcze przy niższej temperaturze

Ogrzewanie podłogowe CALEO zapewnia identyczny komfort przy niższej temperaturze. Różnica wynosi dokładnie 2oC, co przekłada się na utrzymanie wartości 20oC do komfortowego przebywania w pomieszczeniach. Zwykle do takich samych odczuć niezbędne jest podniesienie temperatury konwencjonalnego systemu ogrzewania do poziomu 22oC. Generuje to dodatkowe koszty związane z utrzymaniem takiej wartości. System ogrzewania elektrycznego niesie więc za sobą oszczędności eksploatacyjne.

Bezobsługowy system grzewczy i komfort użytkowania

Tradycyjne formy ogrzewania wymagają dawkowania paliwa stałego lub jego magazynowania. Niektóre są bezobsługowe, ale nie są tak oszczędne i emitują szkodliwe substancje do środowiska.

Zupełnie inaczej wypadają w tym porównaniu folie i maty grzewcze na podczerwień. Ich działanie opiera się na prądzie elektrycznym, a ciepło uzyskiwane jest drogą rezystancji. Dlatego nie emitują szkodliwych związków i nie wymagają magazynowania paliwa. Nie muszą być też konserwowane, a ich wydajność nie spada pod wpływem lat użytkowania. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną zapewniają w zasadzie darmowe ogrzewanie.

Czy ogrzewanie CALEO to systemy dla ciebie?

Sprawdź już teraz, jakie możliwości zapewnia ogrzewanie oparte na produktach i systemach CALEO. Możesz doświadczyć wszystkich ww. zalet tego rozwiązania we własnym domu. Zmierzanie drogą ekologicznego generowania ciepła poprawia jakość życia i zapewnia spokój. Możesz zrobić krok ku lepszemu stanowi środowiska dzięki zdecydowaniu się na ekologiczne ogrzewanie własnego domu. Wybierz projekt dostosowany do swoich potrzeb!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%