Zamknij
REKLAMA

Używany kontener magazynowy - kiedy jest dobrym wyborem?

19:22, 01.12.2021 | Materiał partnera

Prowadzisz firmę, która zajmuje się sprzedażą? Potrzebujesz magazynu do składowania swojego towaru, ale wynajem lub kupno klasycznej powierzchni magazynowej jest poza Twoim finansowym zasięgiem? Jeśli szukasz miejsca na magazyn i potrzebujesz tańszego rozwiązania – dobrze trafiłeś! Kontenery magazynowe to genialna alternatywa dla standardowych magazynów. Jeśli zastanawiasz się czym kierować się szukając kontenera dla swojej firmy, czy zdecydować się na używany kontener magazynowa, czy jednak postawić na nowy i dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb - koniecznie zostań z nami. Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Kontener magazynowy – jaki wybrać?

Podejmując jakąkolwiek decyzję zakupową, szczególnie gdy wiąże się ona ze sporym wydatkiem, należy to dobrze przemyśleć, zastanowić się, czy faktycznie określony przedmiot jest nam potrzebny i w jakim celu jest on nam potrzebny. Szukając idealnego dla nas kontenera magazynowego, także musimy odpowiedzieć sobie na początku na pytania, czego od niego oczekujemy.

  • Czy kontener będzie przewożony?
  • Jaki towar będziemy w nim magazynować?
  • Jakiego rozmiaru kontenera potrzebujemy?
  • Czy kontener powinien mieć dodatkowe udogodnienia, na których nam zależy?

Jeśli znacie odpowiedzi na wymienione pytania, możecie przejść do podjęcia decyzji: używany czy nowy – na jaki kontener magazynowy finalnie się zdecydować?

Kontener magazynowy używany – tak czy nie?

Chcesz kupić używany kontener magazynowy? Koniecznie przygotuj się do tego zakupu. Sprawdź, jak długo poprzedni właściciel korzystał z kontenera, kiedy został on wyprodukowany, a także jaka jest jego dokładna specyfikacja. Odbierając kontener, sprawdź czy wszystko w nim działa tak jak powinno. Skontroluj drzwi i mechanizm, który je blokuje. Sprawdź, czy nie ma w nim dziur, luk i prześwitów. Jeżeli takowe zauważysz – zrezygnuj. Taki kontener nie zapewni Twojemu towarowi bezpieczeństwa. Nawet nieduże uszkodzenia mogą być ułatwieniem dla złodzieja.

Kontener magazynowy nowy – kiedy się na niego zdecydować?

Nowy kontener magazynowy to opcja dla tych, którym szkoda czasu na szukanie, sprawdzanie i jeżdżenie do potencjalnych sprzedawców. Kupując kontener od profesjonalnej firmy (np. SeaBox), która od lat specjalizuje się w ich produkcji, możesz mieć pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości. Oczywiście, nowy kontener będzie droższy od używanego, jednak w cenie tej otrzymujesz: swój zaoszczędzony czas, magazyn z którego możesz korzystać właściwie od razu po odebraniu, najwyższej klasy materiały, fachową obsługę i możliwość modyfikacji w zależności od np. stanu skupienia magazynowanych produktów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%