Zamknij
REKLAMA

Jak zaplanować wyjazd na ferie zimowe 2022?

12:47, 01.12.2021 | Materiał partnera

Ferie, wakacje czy przerwy świąteczne to przez wielu najbardziej wyczekiwany czas roku. Nie dość, że stanowią okazję do spędzenia czasu z rodziną, to jednocześnie są idealnym momentem na zorganizowanie wyjazdu. Wiele osób właśnie w okresie przedświątecznym staje przed dylematem jak zaplanować wyjazd na ferie zimowe 2022, a warto zrobić to z głową i dokładnie, żeby móc uniknąć przykrej niespodzianki.

Wybór miejsca

To chyba najczęstszy dylemat, przed którym stają organizatorzy rodzinnych wyjazdów. Nie dość, że liczba dostępnych ofert jest tak duża, to jeszcze łatwość rezerwowania poszczególnych miejsc za pośrednictwem Internetu, znacznie utrudnia pozornie łatwą decyzję. Przede wszystkim, należy sobie odpowiedzieć na pytanie odnośnie preferowanej formy spędzania wolnego czasu.

Wiadomo, że ferie zimowe zazwyczaj wiążą się z uprawianiem narciarstwa czy jazdy na snowboardzie, nie oznacza to jednak, że osoby nieprzekonane do białego szaleństwa powinny spędzić czas wolny w domu. Warto jednak zrezygnować wtedy z wyboru popularnych kurortów i ośrodków narciarskich, które nie dość, że w okresie ferii są oblegane, to często nastawione są typowo pod miłośników sportów zimowych.

Transport

Równie ciężki wybór, jak zdecydowanie się na konkretną destynację. W dzisiejszych czasach tak wiele osób posiada samochód, że to często on jako pierwszy przychodzi na myśl, co nie jest do końca słuszne. Taniej, a równie komfortowo na miejsce zimowego wypoczynku można się dostać, wybierając grupowy przewóz osób. Autokary często docierają w mniej lub bardziej popularne miejsca turystyczne, a każda firma przewozowa dba o to, aby pasażerowie byli jak najbardziej zadowoleni z przebiegu całej podróży.

Wybór środka transportu w dużej mierze zależy także od ilości osób, które mają uczestniczyć w imprezie — jeśli jest to jedynie najbliższa rodzina, czyli 4 czy 5 osób, samochód faktycznie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli natomiast wyjazd jest zorganizowany dla większej liczby uczestników, transport zbiorowy będzie lepszym pomysłem — wynajem autokarów Gdańsk nie stanowi problemu, a może być dobrą alternatywą dla podróży autem.

Zakwaterowanie

W tym wypadku bardzo dużo zależy od liczby uczestników wyjazdu i przedziału wiekowego, w jakim się znajdują. Domki czy nawet całe domy dostępne na wynajem są bardzo dobrą opcją dla wycieczki złożonej z wielu osób lub na przykład kilku par, które się znają i dobrze dogadują, ale wolałyby zachować jednak trochę prywatności. Kwatery prywatne są bardzo często wybierane przez wczasowiczów, trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj nie są położone przy głównych atrakcjach, a ich standard jest na pewno niższy niż w hotelowym pokoju.

Do plusów takiej formy noclegu trzeba natomiast zaliczyć możliwość łatwego kontaktu z gospodarzem i często większą elastyczność dotyczącą, chociażby godzin przyjazdu i odjazdu czy możliwości zabrania ze sobą czworonoga. Dobrą opcją dla pary lub kilku czy kilkunastu osób, które nie są ze sobą blisko, jest hotel — gwarantuje on najwięcej prywatności, a przy tym dużo komfortu i wygody.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%