Zamknij
REKLAMA

Najskuteczniejszy sposób na reklamę własnego biznesu? Standy reklamowe!

11:36, 16.10.2021 | Materiał partnera

Zastanawiasz się co zrobić, by potencjalni klienci Twojego biznesu raz na zawsze zapomnieli o licznej konkurencji i zdecydowali się na właśnie Twoje usługi bądź oferowane przez Ciebie produkty Prowadzisz własny brand już od kilku lat, ale początkowe zainteresowanie zdecydowanie opadło i masz teraz znacznie mniejszą liczbę klientów? Chcesz zaznaczyć swoją obecność w przestrzeni publicznej i zbudować świadomość istnienia marki, jednak nie wiesz jak to zrobić? Po lekturze dzisiejszego artykułu wszystko stanie się jasne!

Dlaczego budowania świadomości marki jest tak istotne?

Nawet jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa, to z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu, że na rynku w dosłownie każdym biznesie musisz regularnie walczyć o uwagę potencjalnie zainteresowanych klientów z wieloma konkurentami. Niezależnie od tego czy posiadasz własną firmę organizującą szkolenia, salon kosmetyczny, warsztat samochodowy czy też sklep online zajmujący się sprzedażą odzieży dla kobiet.

Twoim celem powinno więc być:

  • budowanie oraz wzmacnianie więzi z klientami
  • podjęcie działań mających na celu zwiększenia wiarygodności, a co za tym idzie również wzbudzenia zaufania wśród potencjalnych zainteresowanych
  • podniesienie wartości oraz konkurencyjności marki

Jak wobec tego wyróżnić się na tle setek innych propozycji i wysunąć się na pozycję lidera? Jednym z rozwiązań, po które zdecydowanie warto sięgnąć jest... reklama, która obecnie przybiera bardzo rozmaite formy.

4 najskuteczniejsze sposoby na rozreklamowanie własnego biznesu

Stwórz stronę i zadbaj o interesujące treści

Jedną z absolutnych podstaw, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy większości informacji szukamy w Internecie jest stworzenie własnej strony internetowej, na której możesz nie tylko szczegółowo opisać wszystkie oferowane przez Twoją firmę usługi bądź też zaprezentować dostępne produkty, ale również przybliżyć potencjalnym klientom swoją historię, a także zaproponować im wartościowe, eksperckie treści związane z daną branżą, które sprawią, że z łatwością wysuniesz się na pozycję lidera i prawdziwego znawcy, który faktycznie wie co robi.

Postaw na reklamę w Internecie i zaistniej w social mediach

Czy oferta prezentowana za pomocą tradycyjnego nośnika reklamy jakimi są np. standy reklamowe zdaje egzamin w dzisiejszych czasach i skutecznie przykuwa uwagę? Jak najbardziej jednak oprócz niej warto jest zdecydować się również na reklamę w Internecie np. z wykorzystaniem Facebooka, Instagrama czy Twittera, które posłużą Ci za swoiste, wirtualne standy reklamowe i pozwolą trafić do milionów użytkowników korzystających na co dzień z mediów społecznościowych. Zacznij od stworzenia firmowego profilu, a następnie zachęć do obserwowania postów sowich znajomych, a także odwiedzających Twoją stronę online klientów. Pamiętaj by publikowane treści były nie tylko ciekawe, ale też angażujące czytelników.

Pokaż się w przestrzeni publicznej

Oczywiście reklamując swój biznes nie powinieneś również zapomnieć o tak klasycznych rozwiązaniach, jak chociażby ulotki, które możesz zostawić w zaprzyjaźnionych lokalach bądź też rozklejać na specjalnie dedykowanych do tego tablicach, jak i rozdawać w często odwiedzanych miejscach, które dziennie przemierzają tysiące osób (np. w centrum miasta lub też w okolicy siedziby Twojej firmy).

Zainwestuj w stojaki reklamowe

Innym, równie dobrym rozwiązaniem będą też standy reklamowe (stojaki reklamowe), które mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynków, gdzie z pewnością przyczynią się do zatrzymania uwagi klienta i zainteresowania go nasza ofertą. Jeżeli chodzi o stojaki reklamowe, ich głównym przeznaczeniem jest atrakcyjne zaprezentowanie oferty danego miejsca w przejrzysty i zapadający w pamięć sposób. Z tego też względu ekspozytory znajdują zastosowanie zwłaszcza podczas targów, konferencji oraz spotkań branżowych. Choć popularną techniką jest także usytuowanie standów w bezpośrednim sąsiedztwie sklepów oraz innych punktów usługowych.

Standy reklamowe - dostępne rodzaje

Choć wielu osobom może się to wydać dość zaskakującą informacją, to jednak fakty są takie, że standy reklamowe występują w naprawdę rozmaitej gamie nie tylko rozmiarów, ale również rodzajów. I tak oto wśród dostępnych propozycji standów znajdziemy zarówno proste, tradycyjne modele stojących ekspozytorów, jak i projekty o finezyjnych kształtach i różnorodnych konstrukcjach umożlwiających zmianę wizualizacji w bardzo prosty sposób.

Stojaki (standy) reklamowe możemy podzielić m.in. według rodzajów materiałów wykorzystanych do produkcji ekspozytorów. Są to więc:

  • stojaki reklamowe wykonane z materiałów miękkich - czyli jedne z najtańszych rodzajów standów, które zazwyczaj wykonane są z kartonu bądź papieru, co oczywiście ma wpływ na ich słabszą trwałość. Z tego też względu zalecane są one raczej do stosowania wewnątrz budynków, gdzie nie grozi im działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Ich niewątpliwą zaleta jest za to mobilność oraz fakt, że w przypadku zmiany oferty nie trzeba martwić się o wysokie koszty.
  • nadmuchiwane stojaki reklamowe - to nowoczesne stojaki reklamowe, których znakiem rozpoznawczym jest duży rozmiar, wodoszczelność, mobilność oraz stabilność.
  • twarde ekspozytory - są to standy wykonane z materiałów takich, jak chociażby plastik czy też metal, które odznaczają się wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Twarde ekspozytory są jednak dość kosztowne, dlatego też decydując się na ich zakup warto mieć pewność, że prezentowana na nich oferta nie ulegnie drastycznej zmianie np. za miesiąc. W przeciwnym razie koniecznością mogą okazać się nieestetyczne poprawki "na szybko" lub zakup całkiem nowego akcesorium jakim jest stand reklamowy.

Szukasz trwałych i estetycznych standów reklamowych? Postaw na nasze wieloletnie doświadczenie

Wybierasz się na branżowe targi? Interesuje Cię forma reklamy, która skutecznie przykuje uwagę klientów i zachęci ich do zapoznania się z ofertą właśnie Twojej marki? Zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu internetowego stojakiplastikowe.pl, w której czekają na Ciebie standy reklamowe wykonane z najwyższej jakości materiałów dostępne w różnorodnych rozmiarach i kolorach.

W naszej wieloletniej karierze wykonaliśmy już setki standów, które cechuje oryginalność, trwałość, wytrzymałość oraz estetyczny wygląd, co z pewnością potwierdzi każdy klient, który zdecydował się właśnie na nasz produkt. Zobacz jakie kategorie standów oferujemy w naszym sklepie i już zamów model, który pozwoli Twojemu biznesowi w pełni rozwinąć skrzydła.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%