Zamknij
REKLAMA

Co napisać w biogramie na IG, aby Twój profil przyciągał nowych obserwujących

12:24, 19.09.2021 | Materiał partnera

Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. W Polsce korzysta z niego prawie 10mln ludzi, co czyni go świetnym narzędziem marketingowym. Odpowiednio prowadzony profil może być wspaniałym źródłem nowych klientów czy ruchu na stronę. Aby tak się stało, należy jednak zwrócić uwagę na atrakcyjność naszego Instagrama. Jednym z czynników, które na nią wpływają, jest biogram. Czym jest biogram na Instagramie i jak poprawnie go stworzyć?

Czym jest biogram i gdzie możemy go znaleźć?

Jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z interfejsem, to możemy zastanawiać się, gdzie jest bio na Instagramie. Na szczęście nie trudno je znaleźć, bo jest to jedna z najbardziej rzucających się w oczy sekcji. Znajdziemy ją pod zdjęciem profilowym i nazwą użytkownika, zaraz po wejściu na profil. W związku z tym, że jest to bardzo charakterystyczne miejsce, musimy odpowiednio je zagospodarować. Rozwinięte konto na Instagramie może przynieść nam duże dochody, ale aby tak się stało, należy zadbać o każdy element. Z tego względu wiele osób zastanawia się, co napisać w biogramie na ig, aby skutecznie przyciągał on uwagę odbiorców. Istnieje kilka zasad, do których powinniśmy się stosować. Jeśli natomiast chcemy uzyskać więcej porad na temat zarabiania przez Instagrama czy przydatnych aplikacji, to warto odwiedzić stronę: https://foto-filtry.pl/.

Jak napisać dobry biogram na Instagramie?

Liczba znaków w biogramie jest ograniczona do 150. Sprawia to, że musimy zwięźle opisać nasze konto. Przede wszystkim, podczas tworzenia bio, warto korzystać ze skrótowych haseł. Nie ma tutaj miejsca na długie zdania! Wszystko powinno być krótkie oraz zwięzłe, bo wtedy możemy zmieścić tam więcej informacji. Chodzi o to, aby konkretnie opowiedzieć o nas i o naszej działalności. Kolejne informacje możemy zaczynać od nowej linii, w celu zwiększenia czytelności. W biogramie warto zawrzeć korzyści, które ktoś będzie miał z zaobserwowania naszego konta. Możemy na przykład pochwalić się efektami, które uzyskali nasi klienci. Jeżeli chcemy rozwijać nasze konto, to skupiamy się na dawaniu wartości osobom odwiedzającym nasz profil. W biogramie warto wykorzystać również CTA (ang. call to action). Możemy to przetłumaczyć jako wezwanie do działania. Chodzi o krótkie zdanie, które zachęci osoby odwiedzające do wykonania jakiejś akcji. Może to być na przykład „Odbierz darmowy ebook na stronie”. W takim wypadku warto również zamieścić w biogramie link do naszej strony. Musimy jednak pamiętać o tym, że sam tekst nie jest tak skuteczny w przyciąganiu uwagi. Możemy go jednak trochę urozmaicić poprzez:

  • Dodanie hasztagów do biogramu
  • Wykorzystanie emotikonek
  • Oznaczenie innych profili

Z pomocą przy tworzeniu dobrego biogramu przychodzi strona foto-filtry.pl, na której możemy znaleźć obszerny artykuł na temat tworzenia bio: https://foto-filtry.pl/co-to-jest-bio-na-instagramie-i-jak-napisac-je-dobrze/. Rady z tej strony z pewnością ułatwią prowadzenie konta na Instagramie i pomogą przy zdobywaniu coraz większego zasięgu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%