Zamknij
REKLAMA

Zielone szkoły — czyli aktywne wycieczki szkolne — propozycje BTA Kompas

16:45, 13.09.2021 | Materiał partnera

Zielone szkoły to ciekawa opcja dla uczących się, czyli aktywne wycieczki szkolne powiązane z dbaniem o przyrodę. Takie dbanie i atrakcje w jednym to ciekawa opcja dla dziecka, bo to właśnie coś atrakcyjnego po szkole zwyczajnej, czyli te wyjazdy na kolonie do miejsc powiązanych z parkami krajobrazowymi. Niektóre dzieciaki uwielbiają opcje tego rodzaju, bo uwielbiają też rejestrować przyrodę.

Czy zielona szkoła kosztuje?

Dorośli doskonale wiedzą o tym, że ta zielona szkoła dla dziecka kosztuje, ale zazwyczaj jest to koszt akceptowalny i ta dodatkowa, bardzo ważna porcja wiedzy. Mowa tu dokładnie o tym, że to nie jakiś tam wyjazd wakacyjny lub wyjazd na ferie powiązany jedynie z wypoczynkiem. W tym przypadku mamy też tę edukację dodatkową dla zafascynowanych, a dla dzieci jest to pociągające, bo aktywne wycieczki szkolne w weekendy, czy też jeszcze przed początkiem roku szkolnego uczą i to w taki smaczny sposób.

Dlatego też koszt związany z tą opcją nie jest tym zbyt wysokim, a dzieci zafascynowane choćby tym filmowaniem dzikiej przyrody nauczą się czegoś ciekawego. Mowa tu o tym, jak się zbliżać do pewnych zwierząt i to tak by one się nie wypłoszyły. Umiejętność ta w zwyczajnym życiu wydaje się być tą nie istotną, ale filmowcy zbierający materiały na filmy przyrodnicze znają wiele takich sztuczek.

Poruszanie się po trudnym terenie

Zielone szkoły uczą dzieci tego chodzenia po lesie, a lasy to nie tylko równiny porośnięte drzewami, to także te leśne błotniste zbocza, które trzeba umieć pokonać i to tak by nie skręcić sobie nogi w kostce. Jednym słowem taka nauka poruszania się po trudnym terenie bywa potem pomocną w życiu dorosłym.

Bardzo wiele znaczy też i to, że w takim lesie trafiają się też o wiele trudniejsze przeszkody terenowe od jakiegoś błotnistego zbocza, a pokonywanie takowych to dla dość wielu dzieci taka trudna szkoła życia, której rzecz jasna muszą doświadczyć, bo to przygoda, która sporo uczy. W przypadku tego typu wycieczek po lesie trafiają się też trudniejsze chwile, czyli jakaś część dzieci doznaje drobnych lub nieco większych urazów, ale opiekunowie są gotowi na coś w tym stylu i co równie istotne każda taka wycieczka jest starannie przygotowaną pod tym względem.

Dalsze wycieczki

Nie tylko dziś ta zielona szkoła oznacza te dalsze i wyjątkowo ciekawe wycieczki dla wybranych. Mowa tu dokładnie o tym, że już dla nieco wyrośniętego dziecka może się trafić jakiś wyjazd grupowy, choćby do tej Transylwanii lub do innego regionu, który słynie z trudnego i zróżnicowanego terenu. Niewielu chce się tam wybrać, bo dwunastolatek obecnie preferuje to siedzenie przed komputerem, czyli niemal dziewięciu na dziesięciu jego kolegów woli takie dość bezsensowne rozrywki powiązane z siecią i z grami.

Mniejszość, która wybiera te dalsze i ekscytujące wycieczki to rzecz jasna mniejszość, która chce zobaczyć tę odległą przyrodę ciekawego miejsca i na dokładkę ją sfilmować za pomocą lustrzanki cyfrowej. Tego typu pasje rodzice uwielbiają wspierać, bo to takie realne przeżywanie przygód.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%