Zamknij
REKLAMA

Pielęgnacja twarzy - poznaj nasze sprawdzone sposoby

11:14, 29.07.2021 | Materiał partnera

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy ma duże znaczenie dla jej kondycji. Sposób, w jaki traktujesz swoją cerę z pewnością da o sobie znać w przyszłości. Dlatego warto poświęcić temu procesowi więcej czasu, a przede wszystkim rozpoznać potrzeby skóry. Nie istnieje jeden sposób pielęgnacji dobry dla wszystkich, ale są zasady, których warto przestrzegać niezależnie od rodzaju cery.

Dobór kosmetyków pod kątem wymagań skóry

Pierwszą zasadą w pielęgnacji twarzy jest wybieranie kosmetyków (środków myjących, kremów, toników, maseczek) pod kątem problemu, z którymi zmagamy się na co dzień. O ile nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami cery normalnej, najczęściej kłopoty sprawia nam odwodnienie, przesuszenie, atopia lub odwrotnie ? nadprodukcja łoju, a także nadwrażliwość, pękające naczynka czy przebarwienia.

Bardzo ważne jest, aby dobierać preparaty do codziennej pielęgnacji ukierunkowane właśnie na te dolegliwości skórne. Podstawową pielęgnację wzmacniamy zabiegami kosmetycznymi przygotowanymi specjalnie dla naszych indywidualnych potrzeb.

Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Teoretycznie powinno się oczyszczać twarz dwa razy dziennie ? rano z potu i łoju, wieczorem dodatkowo z makijażu oraz nagromadzonego brudu. W praktyce niektóre z nas mogą sobie darować poranne oczyszczanie, zwłaszcza z użyciem silnych środków.

Mowa o posiadaczkach cer normalnych, wrażliwych i atopowych, które muszą szczególnie dbać o naturalną barierę ochronną skóry, jaką jest płaszcz hydrolipidowy. W tej sytuacji użyjmy raczej odświeżającej mgiełki lub bardzo łagodnego środka myjącego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść od razu do kolejnego kroku, jakim jest tonizowanie skóry.

Wieczorny rytuał w postaci demakijażu jest niezbędny, aby przygotować skórę twarzy do wypoczynku i regeneracji, która następuje w trakcie snu.

Nawilżenie, odżywienie i regeneracja

Po oczyszczeniu twarzy i użyciu toniku, opracowanego z myślą o rodzaju cery, czas na krem, czyli podstawowy preparat pielęgnacyjny. Pamiętajmy, że potrzeby naszej skóry mogą zmieniać się w różnych okresach życia, czasem w krótkich odstępach czasu. Na przykład zimą potrzebujemy cięższego, bardziej tłustego kremu odżywczego, latem niezbędne będzie dodatkowe nawilżenie.

Niekiedy nasza niesprawiająca problemów cera, reaguje na stres wykwitami skórnymi, a przemęczenie odznacza się workami i cieniami pod oczami. Obserwujmy i reagujmy, zanim problemy się pogłębią i wymkną spod kontroli. Nie zapominajmy, że najtańszym i najskuteczniejszym kosmetykiem jest zwykła woda. Pijąc dwa litry płynów dziennie, zapewnimy skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

Opóźnianie starzenia skóry

Proces starzenia skóry rozpoczyna się po 25 roku życia i najwcześniej daje o sobie znać we wrażliwych i delikatnych okolicach oczu. Prędzej czy później będzie dotyczył każdej z nas, warto więc dowiedzieć się, jak można go opóźnić.

Naszymi sprzymierzeńcami oprócz kosmetyków, będzie zwykła woda, sen, unikanie stresu, nadmiernej ekspozycji na słońce oraz używek. Jeśli chodzi o produkty kosmetyczne, sprawdzą się wszelkie antyoksydanty w składzie, czyli witaminy A, C i E, a także likopen, polifenole oraz peptydy czy koenzym Q10.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.phlov.com/10-pielegnacja-twarzy

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%