Zamknij
REKLAMA

Kiedy będzie ci potrzebny projekt technologiczny?

15:19, 21.07.2021 | Materiał partnera

Prowadzenie własnej działalności to nie lada wyzwanie. Do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy tylko doskonały biznesplan czy dysponowanie sporym kapitałem. Własny biznes wiąże się także z wieloma ograniczeniami czy formalnościami. W niektórych przypadkach wybrana działalność może być pod nadzorem Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a to zaś nakłada na przyszłych przedsiębiorców stworzenie profesjonalnego projektu technologicznego. Czym jest projekt technologiczny i kiedy w rzeczywistości będzie potrzebny? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Projekt technologiczny - co to jest?

W zależności od charakteru twojej działalności Główny Inspektorat Sanitarny może nałożyć różnego rodzaju wymogi i formalności, których nie sposób pominąć... I właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na edukowanie i uświadamianie przyszłych właścicieli salonów beauty czy lokali gastronomicznych. Branże te zostały objęte odgórnym nadzorem sanepidu, a co za tym idzie, konieczne jest stworzenie projektu technologicznego. To nic innego, jak dokument będący dokładnym odzwierciedleniem układu pomieszczeń oraz znajdujących się w nich urządzeń technologicznych. Odpowiednio zaprojektowany powinien składać się z dwóch głównych części - opisowej oraz graficznej.

Część opisowa zawiera kwestie takie jak nazwa i adres lokalu, charakter budynku, szczegółowy opis prowadzonej działalności, wykaz mebli i urządzeń czy opis instalacji wodnej i kanalizacyjnej. W części graficznej nie może natomiast zabraknąć opisu wszelkich procesów zachodzących w lokalu. Co więcej, odzwierciedla ona rzut poziomy kondygnacji z uwzględnieniem rozkładu poszczególnych pomieszczeń oraz ich przeznaczenia czy opisu stanowisk i mebli, a wszystko to... musi być zgodne z wymogami rysunku technicznego. Kogo w szczególności dotyczy projekt technologiczny?

Projekt technologiczny - dla kogo?

Projekt technologiczny dotyczy każdej działalności, która została objęta odgórnym nadzorem sanepidu. Planując otwarcie lokalu gastronomicznego czy salonu beauty, obligatoryjne jest stworzenie projektu technologicznego zgodnego z aktualnie obowiązującymi wymogami sanitarno-epidemiologicznymi. Dokument ten stanowi bowiem bazę do dalszych etapów, tym samym musi zostać zaprojektowany, jeszcze zanim przejdziemy do pierwszych prac remontowych. Co istotne, projekt technologiczny dotyczy nie tylko branży beauty czy gastronomii, lecz także gabinetów lekarskich, salonów fizjoterapii czy salonów tatuażu. Jest to niezwykle istotny z punktu widzenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego element, który przybliży cię do wejścia na rynek. Bez tego ani rusz!

Szukasz pomocy w zakresie tworzenia projektów technologicznych? Zajrzyj na stronę - https://horeca-design.pl/ i pozostaw swoją firmę w dobrych rękach!

Projekt technologiczny - to należy wiedzieć

Wbrew pozorom projekt technologiczny restauracji czy salonu kosmetycznego możemy stworzyć samodzielnie. Nie zalecamy tego jednak osobom, które mają nikłe doświadczenie w temacie, gdyż może to wiązać się z popełnieniem błędu. Jak wiadomo, błędy kosztują - i to niemało! W tym przypadku mogą one opóźnić otwarcie biznesu lub całkowicie uniemożliwić wejście na rynek.

Warto bowiem skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zrobią to za ciebie. I choć z pewnością rozwiązanie to jest nieco droższe, ochroni cię przed możliwymi nieprzyjemnościami. To jednak nie wszystko... Profesjonalnie stworzony projekt technologiczny należy złożyć w odpowiedniej stacji sanepidowskiej i poczekać na informację zwrotną. Pozytywnie zaopiniowany przez rzeczoznawcę ds. sanitarno-epidemiologicznych dokument otworzy ci drzwi do dalszych etapów!

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%