Zamknij
REKLAMA

Skutki obniżki stóp procentowych podczas pandemii koronawirusa

14:56, 20.11.2020 | Materiał partnera

W tym roku nasza codzienność uległa dużej zmianie i często jest ona postrzegana w negatywnych barwach. Są osoby, które dość szybko zaadaptowały się do nowych warunków, w jakich przyszło im żyć, inni z kolei wciąż starają się złagodzić skutki niespodziewanych przemian. Jak do obecnej sytuacji ma się spadek stóp procentowych? Czy jest szansa, że ten ruch pozytywnie wpłynie na sytuację finansową Polaków?

Celem uchwalonej przez polski rząd Tarczy Antykryzysowej było przyznanie właścicielom firm konkretnych rozwiązań, które z założenia miały pomóc im walczyć ze skutkami pandemii i znacznie obniżyć jej negatywne następstwa. Rządzący chcieli tym samym zachować jak największą liczbę etatów oraz zapobiec bankructwu przedsiębiorców.

Według ekspertów Credit-10 w Polsce, decyzje rządu wpłynęły nie tylko na sytuację przedsiębiorców, ale także na życie większości Polaków. Osoby, które planują w obecnym czasie zafundować sobie zastrzyk gotówki, mogą mieć powody do zadowolenia, gdyż warunki udzielania szybkich pożyczek gotówkowych będą korzystne jak nigdy.

*Credit-10 - jest serwisem, który skupia się na analizie wszystkich ofert szybkich pożyczek pozabankowych dostępnych w całej Europie, na przykład Credit-10 Finlandia to strona, która skupia się na rynku fińskim. W Polsce prężnie działa Credit-10 Polska, która dostarcza wartościowych informacji klientom z naszego kraju. Rankingi pożyczek pozabankowych dostępne w serwisie są tworzone subiektywnie, a strona skupia się na udzielaniu sprawdzonych informacji i przydatnych analiz. Pożyczki można łatwo sortować, aby znaleźć te oferty, które posiadają najlepsze warunki.

Zmniejszenie stóp procentowych a rynek chwilówek

Nowe zasady znacznie ograniczyły koszty szybkich pożyczek, które są inne niż odsetki. Obecnie nie mogą one przekroczyć:

  • 15% wartości pożyczki i 6% tej kwoty za każdy rok obowiązywania umowy pożyczki, jeśli okres spłaty zobowiązania przekracza 30 dni.
  • 5% kwoty pożyczki, jeżeli okres spłaty pożyczki jest krótszy niż 30 dni
  • 45% bez względu na termin spłaty pożyczki.

Dodatkowo obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej sprawiła, że wysokość oprocentowania pożyczek gotówkowych nie może przekroczyć 7,2%.

Firmy udzielające chwilówek z pewnością szybko odczują negatywny wpływ tej decyzji. Z drugiej strony pewne jest, że klienci, który poszukują dodatkowych środków na dowolne cele, mogą w tym momencie skorzystać z wyjątkowo korzystnych warunków spłaty. Ogólny spadek kosztów chwilówek w porównaniu z rokiem 2019 szacuje się na 30%.

Plusy szybkich pożyczek

Szybkie pożyczki to dobry zastrzyk pieniędzy dla tych, którzy chcą otrzymać dodatkowe środki bez zbędnych formalności. Każda oferta pożyczki pozabankowej może być dopasowana do określonych wymagań oraz możliwości spłaty zobowiązania przez klienta. Dużym plusem chwilówek jest to, że większość wniosków o pożyczkę przechodzi pomyślną weryfikację, decyzja o przyznaniu pieniędzy zapada w kilka chwil, a wszystkie formalności można załatwić nie wychodząc z domu.

Wszystkie osoby, które planują ubiegać się o pożyczkę powinny zapoznać się z warunkami i zasadami każdej firmy udzielającej chwilówek, aby zapobiec naliczaniu dodatkowych opłat przez niespełnienie warunków obowiązującej umowy.

Na koniec załączamy źródło wiadomości Biznesradar.pl, z którego korzystano w tym artykule.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%