Zamknij

Naprawa przekładni kierowniczych

15:02, 28.05.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:03, 28.05.2020

Przekładnia kierownicza to ważny element w każdym samochodzie. To właśnie przekładnia odpowiada za przekazanie ruchu z kierownicy na koła samochodu. Niestety, przekładnia z czasem zużywa się, zmniejszając tym samym bezpieczeństwo jazdy. Właśnie dlatego, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek sygnały świadczące o zużyciu przekładni, powinniśmy skonsultować się z fachowcem. Jak wygląda naprawa maglownicy i jakie czynniki powinny wzbudzić naszą czujność? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury! 

Przekładnia kierownicza - jak wygląda naprawa? 

Bardzo często zdarza się, że wymiana przekładni na nową nie jest konieczna, wystarczająca okazuje się regeneracja. Warto wiedzieć, że proces regeneracji może w poszczególnych warsztatach przebiegać w inny sposób. Co więcej, nieprofesjonalne warsztaty idą na skróty i ograniczają się wyłącznie do wymiany uszczelniaczy, co skutkuje ponownym awariami. Zanim więc oddamy przekładnię do konkretnego warsztatu upewnijmy się, jakie czynności będą przeprowadzone. 

Regeneracja przekładnie krok po kroku

Jak powinien wyglądać proces naprawy maglownicy? 

Demontaż

Krok pierwszy to demontaż maglownicy. Wielu kierowców demontaż przeprowadza go samodzielnie po czym wysyła lub osobiście dostarcza maglownicę  do warsztatu.

Diagnoza

Fachowcy oceniają stan poszczególnych elementów maglownicy. 

Czyszczenie 

Kolejny krok to dokładne mycie i czyszczenie wszystkich elementów maglownicy. Wykorzystywane są tutaj specjalne myjki, przeprowadzane jest piaskowanie. 

Szlifowanie 

Dokładnie szlifowanie znajdującej listwy wewnątrz przekładni, podczas którego usunięte są wżery i korozja to kolejny krok. 

Tulejowanie 

Tworzenie tulei ślizgowej. 

Proces galwanizacji 

Przeprowadzana jest galwanizacja, której celem jest zabezpieczenie przed korozją listwy zębatej. 

Wymiana części 

Następuje wymiana uszczelniaczy.

Testy szczelności 

Ostatni krok to przeprowadzanie testów szczelności. 

Przyczyny i objawy zużycia przekładni 

Przyczyny uszkodzenia przekładni mogą być różne, wymienić tutaj możemy: 

  • zanieczyszczania ? pył i kurz przedostają się pod manszetami i uszkadzają listwę zębatą oraz inne elementy 
  • woda ? nieszczelne listwy  zaczynają rdzewieć 
  • zastosowanie za dużych felg ? sprawia to, że nierówności nie są dostatecznie tłumione i zostają przeniesione na układy zawieszenia i kierowniczy.

Wśród objawów, które powinny wzbudzić naszą czujność znajdują się: 

  • wyciek płynu wspomagania
  • samoczynne zmienienie toru jazdy
  • podejrzane stuki podczas jazdy
  • zanik lub brak wspomagania kierownicy. 

REG TRUCK ? profesjonalna naprawa przekładni  

Jaki wydać, naprawa przekładni kierowniczych jest wieloetapowym, skomplikowanym procesem, ważne żeby za jego przeprowadzanie odpowiadały osoby o specjalistycznej wiedzy i odpowiednich kompetencjach. Wszystkim kierowcom polecamy firmę REG TRUCK

Wymieniony warsztat od dawna specjalizuje się w regeneracji przekładni samochodów różnych marek. Specjalistyczny sprzęt oraz umiejętności fachowców to gwarancja usług na najwyższym poziomie. 

Podsumowanie 

Jazda z uszkodzoną bądź niesprawną maglownicą może doprowadzić do tragedii, warto o tym pamiętać i w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów, na przykład takich, jak podejrzane stuki podczas jazdy, zanik wspomaganie kierownicy, wyciek płynu wspomagania od razu skontaktować się z fachowcem. W pełni sprawna przekładnia to gwarancja bezpiecznej, komfortowej jazdy. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%