Zamknij
REKLAMA

Czego możesz nauczyć się w domu, by poprawić swoje kwalifikacje zawodowe?

19:43, 09.04.2020 | Materiał partnera

Spędzenie najbliższych dni czy tygodni w domu wcale nie musi oznaczać nudy. To doskonała okazja, by ten czas przeznaczyć na naukę i rozwój nowych umiejętności. W końcu w dobie internetu możesz pozwolić sobie na edukację, gdzie chcesz i kiedy tylko chcesz. Szukasz lepszej pracy lub dążysz do awansu? Sprawdź, jak możesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Kursy online 

Kursy zawodowe stanowią popularną formę dokształcania pracowników w konkretnej dziedzinie. Firmy szkoleniowe coraz częściej oferują swoim kursantom wybór pomiędzy nauką stacjonarną lub zdalną. Podmiotów oferujących naukę w sieci jest wiele, dlatego znalezienie kursu, który będzie odpowiadać Twoim zawodowym potrzebom i wymaganiom, nie powinno stanowić problemu. Ponadto większość kursów online zapewnia certyfikat na koniec nauki. Otrzymujesz więc potwierdzenie dla nabytych przez Ciebie umiejętności. 

Nauka języka 

Znajomość języków jest nieodłącznym tematem podczas rozważań na temat poszerzania kwalifikacji zawodowych. Wiele firm posiada filie na całym świecie, oferując pracę w międzynarodowych zespołach. Dlatego rozmowy w  języku angielskim lub niemieckim stanowią część codziennych zadań i obowiązków dla coraz większej liczby osób. Jeśli chcesz poprawić umiejętności językowe, skorzystaj np. z aplikacji Babbel. Nie musisz zaczynać od podstaw, wszystkie kursy i lekcje możesz dopasować do swojego poziomu. Aplikacja oferuje także kursy specjalistyczne i zawodowe. Naukę możesz rozpocząć od zaraz – na telefonie lub w komputerze. Jeśli jesteś uczniem lub studentem, warto się pospieszyć – Babbel oferuje miesiąc nauki za darmow. Wystarczy wykorzystać dostępny na stronie kod rabatowy. Oferta obowiązuje do 30 kwietnia.      

Konferencje branżowe

Konferencje branżowe, webinary i warsztaty to doskonały sposób poszerzania wiedzy zawodowej. Praktycy i teoretycy w danej dziedzinie prezentują wyniki badań, nowe zagadnienia i rozwiązania, które potem znajdują zastosowanie w przypadku konkretnych stanowisk i przedsiębiorstw. To okazja, by posłuchać ekspertów i wykorzystać ich cenną wiedzę w codziennej pracy. Ponadto większość prestiżowych konferencji jest dziś transmitowana online lub dostępna w formie filmów wideo w serwisie YouTube.   

Korzystaj z wiedzy innych 

Mówi się, że Internet daje nieograniczony dostęp do wiedzy. Dlatego oprócz wymienionych powyżej metod, możesz skorzystać z dodatkowych źródeł, np. branżowych portali, internetowych bibliotek, poradników w formie wideo czy podcastów. Większość z nich jest darmowa, w rezultacie możesz z nich korzystać bez ograniczeń. W najbliższym czasie #zostańwdomu i zrób coś dla siebie.  

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA